Παναιγιάλειος – Πανσερραϊκός 3-2 ΤΕΛΙΚΟ | ΦΩΤΟ

Στο πρώτο παιχνίδι στο γήπεδό του για την τρέχουσα αγωνιστική σεζόν, ο Παναιγιάλειος υποδέχεται για την 2η αγωνιστική τον Πανσερραϊκό.

Ο Κολυτάς από τον σύνδεσμο Κέρκυρας ορίστηκε να διευθύνει το παιχνίδι του Δημοτικού Σταδίου, ανάμεσα σε Παναιγιάλειο και Πανσερραϊκό. Βοηθοί του οι Κωνσταντίνου, Φραγκούλης (Πρέβεζας) και 4ος ο Γκοβέσης (Αρκαδίας).

Σύμφωνα με τις επιλογές των προπονητών Νίκου Κουρμπανά και Περικλή Αμανατίδη, οι δυο ομάδες ετοιμάζονται να παραταχθούν στον αγωνιστικό χώρο ως εξής:

Παναιγιάλειος: Πολίτης, Τσερκέζος, Κοντοχρήστος, Στίκας, Ιντζίδης, Γκούμας, Μπρους, Κριστέτο, Σκαρτσίλας, Αρναρέλλης, Γεωργακόπουλος.

Πανσερραϊκός: Ρίστιτς, Γκουρτσάς, Ιωαννίδης, Βοσκόπουλος, Τσαμουρής, Τσιμίκας, Τσελεπίδης, Σιάκκας, Πόζογλου, Λάντο, Δούντσιος.

Μετά τη σέντρα του Κριστέτο, το γυριστό σουτ του Γεωργακόπουλου κοντράρεται σε κόρνερ

Το 1-0 από τον Αρναρέλλη

ΓΚΟΟΟΛ 1-0 στο 3΄ ο Παναιγιάλειος με τον Αρναρέλλη ύστερα από γύρισμα του Μπρους

Το 2-0 από τον Κριστέτο για τον Παναιγιάλειο

6΄ ΓΚΟΟΟΛ 2-0 ο Κριστέτο μετά από σέντρα του Σκαρτσίλα.

Σε φουλ επιθετικούς ρυθμούς μπήκε στο Δημοτικό Στάδιο ο Παναιγιάλειος, ανταμειβόμενος με δυο γκολ

Μεγάλη ευκαιρία χάνει στο 9΄ για το 3-0 ο Παναιγιάλειος με τον Αρναρέλλη, ύστερα από κόρνερ του Κριστέτο αποκρούεται από τον Κρίστιτς.

και στην κόντρα…

ΓΚΟΟΛ 1-2 στο 9΄ ο Πανσερραϊκός με τον Τσιμίκα

12΄ Πλασέ διαγώνιο του Κοντοχρήστου μπλοκάρει στη γωνία του ο Ρίστιτς

Το 3-1 από τον Γεωργακόπουλο

18΄ ΓΚΟΟΟΛ 3-1 με τον κεφαλιά του Γεωργακόπουλου ο Παναιγιάλειος, ύστερα από σέντρα του Τσερκέζου.

Ξεθάρρεψε μετά τη μείωση 1-2 ο Πανσερραϊκός και αυτό του στοίχισε

26΄ Μεγάλη ευκαιρία να μειώσει με τον Δούντσιο ο Πανσερραϊκός, την κεφαλιά του οποίου αποκρούει εντυπωσιακά ο Πολίτης.

38΄ Μετά τα γρήγορα γκολ στο ξεκίνημα του αγώνα, το παιχνίδι εξακολουθεί επιθετικό και από τις δυο ομάδες τώρα, με τον Παναιγιάλειο να έχει σταθερά τον πρώτο λόγο και να χάνει μια σπουδαία ευκαιρία τώρα με τον Αρναρέλλη, ύστερα από φάουλ από πλάγια δεξιά του Τσερκέζου

44΄ Διατηρεί τη μερίδα του …λέοντος στις επιθέσεις ο Παναιγιάλειος από τα «Λιοντάρια», που αναζητούν τρόπους να επιστρέψουν στο παιχνίδι.

Λήξη α΄ ημιχρόνου 3-1

Με δυο λεπτά καθυστερήσεις όπως έδειξε ο διαιτητής Κολυτάς ολοκληρώθηκε το α΄ ημίχρονο.

Εντυπωσιακός στα πρώτα λεπτά ο Παναιγιάλειος, αιφνιδίασε την ομάδα των Σερρών, που μείωσε προσωρινά σε 1-2, όταν έχασε άχαστη ευκαιρία πριν ο Αρναρέλλης, για να κάνει το σκορ 3-0.

Λίγο αργότερα η Αιγιώτικη ομάδα δικαιώθηκε, σημειώνοντας αυτή τη φορά το 3ο γκολ, για να ολοκληρωθεί το α΄ ημίχρονο με σκορ 3-1.

46΄ Χωρίς αλλαγές αλλά και με επιθετικό πάλι ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο. Από το 1ο λεπτό ο Μπρους απείλησε την εστία των Σερρών με σουτ εκτός περιοχής, το οποίο μπλόκαρε ο Ρίστιτς

48΄ Φάουλ εκτός περιοχής και πλάγια εκτελεί άουτ ο Ιωαννίδης

49΄ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Περνά ο Βλάχος στη θέση του Στίκα

51΄ Σέντρα σουτ από πλάγια του Πόζογλου, βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Πολίτη και απομακρύνεται

56΄ ΓΚΟΟΛ 2-3 Μειώνει με τον Γκούρτσα και επιστρέφει στο παιχνίδι ο Πανσερραϊκός

60΄ Κίτρινη κάρτα ο Γκούρτσας, ο οποίος εκβίασε πέναλτι στην περιοχή του Παναιγιάλειου

Στο γκολ και πάλι η διαφορά, γεγονός που επιστρέφει το άγχος στην Αιγιώτικη ομάδα. Πολλά τα γκολ σε μικρό χρονικό διάστημα, γεγονός που εξυψώνει τις επιθέσεις, φέρνει όμως ευθύνες στις άμυνες

63΄ Παρά λίγο αυτογκόλ ο Γκούμας στην προσπάθειά του να διώξει

64΄ Αλλαγές αντί του Λάντρο ο Παπουτσογιαννόπουλος

Και για τον Παναιγιάλειο αντί του Γκούμα ο Καζναφέρης

66΄ Κίτρινη κάρτα στον Τσελεπίδη

67΄ Κίτρινη και για τον Κοντοχρήστο

68΄ Πάντα στο 3-2 ο Παναιγιάλειος, που αν και δεν θυμίζει με την απόδοσή του αυτή του α΄ ημιχρόνου, δεν παύει να αναζητά και πάλι μια διαφορά ασφαλείας.

Στο μεταξύ ο Πανσερραϊκός βαδίζει με καλύτερη ψυχολογία, διαμορφώνοντας εύθραυστη τη διαφορά στο σκορ

71΄ 2η αλλαγή και για τον Πανσερραϊκός, ο Ρούτσης αντί του Τσιμίκα

75΄ Κίτρινη κάρτα ο Βοσκόπουλος και αχρείαστη κάρτα για τον Καζναφέρη, που καθυστέρησε χαρακτηριστικά να κάνει την εκτέλεση φάουλ

77΄ Καλή ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, με το σου του Πόζογλου από το ύψος της περιοχής να καταλήγει άουτ, ύστερα από την πάσα του Δούντσιου

82΄ Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο αντί του Κοντοχρήστου ο Παπαχρήστος

Άλλαξαν οι ρόλοι εδώ στο Δημοτικό Στάδιο. ο Πανσερραϊκός είναι αυτός που πιέζει

84΄ Κίτρινη κάρτα για θέατρο και στον Ιωαννίδη

85΄ Αλλαγή οι Σέρρες ο Ζυγκερίδης αντί του Ιωαννίδη

90΄ Χωρίς να έχει την μεγάλη φάση ο Πανσερραϊκός, έχει την υπεροχή και την κατοχή. Κουρασμένος φαίνεται ο Παναιγιάλειος, πηγαίνει αργά στις άμυνες, είχε δυο καλές ευκαιρίες στην κόντρα που δεν μπόρεσε να τις εκμεταλλευτεί

Λήξη στο Στάδιο του Αιγίου. Το εύκολο απόγευμα του Παναιγιάλειου έγινε …εφιαλτικό στα τελευταία λεπτά, αφού υπήρχε πάντα ο φόβος για την ισοφάριση του Πανσερραϊκού.