Παναιγιάλειος – Τρίκαλα 0-1 ΤΕΛΙΚΟ | ΦΩΤΟ

FOOTBALL LEAGUE 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  26/11/2017

Το 2ο παιχνίδι για το φετινό πρωτάθλημα της F.L. δίνει στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου ο Παναιγιάλειος.

Είχε μια νίκη 3-2 με τον Πανσερραϊκό, θα βρεθεί αντιμέτωπος τώρα με τον χωρίς νίκη ΑΟΤ.

Πέρυσι οι δυο ομάδες είχαν συναντηθεί στο ίδιο γήπεδο στο φινάλε του α΄ γύρου, με την Αιγιώτικη ομάδα να κατακτά τη νίκη 1-0 (σκόρερ ο Κρητικός).

Διαιτητής της συνάντησης ο Μανούχος (Αργολίδας), με βοηθούς τους Παπανικολάου (Αθήνας), Κορτέση (Κορινθίας) και με 4ο τον Δραγάτη (Δυτ. Αττικής).

Οι δυο προπονητές Νίκος Κουρμπανάς και Σωτήρης Αντωνίου, έχουν επιλέξει σαν αρχικό σχήμα τις εξής συνθέσεις:

Παναιγιάλειος: Πολίτης, Τσερκέζος, Παπαχρήστος, Στίκας, Σμίλτος, Μπρους, Καζναφέρης, Γαβριηλίδης, Σκαρτσίλας, Γεωργακόπουλος, Αρναρέλλης.

Τρίκαλα: Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Κοτσώνης, Βέρτζος, Ανδρεόπουλος, Τσιάρας, Ντίνας, Καπός, Τόμιτς, Μπουντόπουλος.

Πιο επιθετικά έχει ξεκινήσει στο Δημοτικό Στάδιο ο Παναιγιάλειος, τα Τρίκαλα είχαν στο 4΄ μια επικίνδυνη σέντρα σουτ του Γκόλια

10΄ Ωραία αλλαγή παιχνιδιού από τον Τσερκέζο στον Σκαρτσίλα, το σουτ του τελευταίου καταλήγει άουτ

14΄ Τίποτα ιδιαίτερο στο Δημοτικό Στάδιο. έχουμε τις προσπάθειες των αντιπάλων να πάρουν τις μάχες στη μεσαία γραμμή, να ανεβάσουν ρυθμό, κάτι που εμποδίστηκε από τις διακοπές των τραυματισμών του Ανδρεόπουλου.

18΄ Φάση διαρκείας στην εστία του Πολίτη μετά το κόρνερ του Γκόλια, τελικός αποδέκτης ο Καπός που πλάσαρε από πλάγια, εύκολα μπλόκαρε στη γωνία του ο τερματοφύλακας του Παναιγιάλειου.

Ο Βέρτζος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τα Τρίκαλα, ύστερα από το κόρνερ του Γκόλια

19΄ ΓΚΟΟΛ 0-1 Τα Τρίκαλα ανοίγουν το σκορ με την κεφαλιά του Βέρτζου, ύστερα από κόρνερ του Γκόλια και αδράνεια των αμυντικών του Παναιγιάλειου.

28΄ Καλύτερα δείχνει να στέκεται στο γήπεδο ο ΑΟΤ, που προηγείται σταθερά 1-0, έχοντας μάλιστα σήμερα πετύχει το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα, με τον αρχηγό Βέρτζο.

32΄ Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, κάτι που βολεύει τα Τρίκαλα που προηγούνται και με καλές αμυντικές τοποθετήσεις κρατούν μακριά από τους κινδύνους την εστία τους.

Νωρίτερα δυο συνεχόμενα κόρνερ του Παναιγιάλειου που εκτέλεσε ο Καζναφέρης, πέρασαν ανεκμετάλλευτα

35΄ Με «γιόμες» που αναχαιτίζονται εύκολα, προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση ο Παναιγιάλειος, ενώ ένα ακόμα κόρνερ από τον Παπαχρήστο δεν είχε τύχη, μπλόκαρε ο Αποστολίδης

παρατηρήσεις γίνονται στους δυο προπονητές των δυο πάγκων από το διαιτητή της συνάντησης

39΄ Φάουλ σε καλό σημείο έχει κερδίσει ο Παναιγιάλειος με τον Γεωργακόπουλο, προϊόν μιας ατομικής ενέργειας του Στίκα

40΄ Εκτελεί ο Τσερκέζος μπλοκάρει στη γωνία του ο Αποστολίδης, στην καλύτερη ίσως φάση για τους «μελανόλευκους»

42΄ Έφυγε στην «κόντρα» ο Γεωργακόπουλος και άλλαξε παιχνίδι για τον Αρναρέλλη, το μακρινό σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Αποστολίδης.

Διακοπή στο παιχνίδι τώρα αφού στην επόμενη φάση είχαμε σύγκρουση αμυντικών και επιθετικών μπροστά στην εστία των Τρικάλων

45΄ Έχει αυξήσει την επιθετική του δραστηριότητα ο Παναιγιάλειος, διαμαρτυρίες για το ένα λεπτό καθυστερήσεων, αφού ήσαν αρκετές οι διακοπές με τραυματισμούς.

Λήξη α΄ ημιχρόνου Παναιγιάλειος – Τρίκαλα 0-1

47΄ Πολύ καλή φάση για τον Παναιγιάλειο με το φάουλ του Αρναρέλλη να αποκρούει δύσκολα ο Αποστολίδης και με τον Μπρους να μην μπορεί με το ριμπάουντ να επιστρέψει την μπάλα στην εστία του ΑΟΤ

54΄ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Αντί του Καζναφέρη ο Κριστέτο σε μια προσπάθεια να γίνει ακόμα πιο επιθετικός ο ήδη επιθετικός στο β΄ ημίχρονο Παναιγιάλειος.

55΄ Κίτρινη κάρτα ο Γαβριηλίδης

56΄ Καλή φάση για τον Παναιγιάλειο με τον Αρναρέλλη να …σηκώνει την μπάλα για το κεφάλι του Γεωργακόπουλου, που ανακόπηκε την τελευταία στιγμή.

58΄ Δεύτερη αλλαγή ο Παναιγιάλειος με τον Σταματή να αλλάζει τον Γεωργακόπουλο

60΄ Μεταλλαγμένη προς το καλύτερο στο β΄ ημίχρονο η Αιγιώτικη ομάδα, αναζητεί τρόπους για να φτάσει στην ισοφάριση

62΄ Πρώτη αλλαγή για τα Τρίκαλα, αντί του Τσιάρα περνά στο παιχνίδι ο Τεγούσης

64΄ Με το διαγώνιο σουτ του Καπού, που απέκρουσε εύκολα ο Πολίτης, τα Τρίκαλα έκαναν την πρώτη τους τελική στο β΄ ημίχρονο

67΄ Ανεβάζει πίεση στα τελευταία λεπτά ο Παναιγιάλειος

68΄ Αλλαγή ο ΑΟΤ με τον Τσίπρα αντί του Τόμιτς

75΄ Πάλι με στημένο απειλούν τα Τρίκαλα, ύστερα από το κόρνερ του Γκόλια και την κεφαλιά του Τσίπρα

Παραμένει επιθετικός αναζητώντας την ουσία και το γκολ ο Παναιγιάλειος

76΄ Κίτρινη κάρτα στον Στίκα

79΄ Αλλαγή ο Παναιγιάλειος με τον Γκούφα να περνά στη θέση του Μπρους

80΄ ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Παναιγιάλειο με τον Αρναρέλλη να παίρνει την αυστηρή 2η κίτρινη για …θέατρο, σε μια φάση που δεν ζήτησε τίποτα

83΄ Με σκόπιμες καθυστερήσεις και ευρηματικούς τραυματισμούς προσπαθούν να κόψουν τον ρυθμό του Παναιγιάλειου, που έστω και με παίκτη λιγότερο, θέλει να εξαργυρώσει και την τελευταία ευκαιρία για την ισοφάριση.

87΄ Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο Γιαννίτσης στη θέση του Ντίνα

89΄ Μακρινό σουτ του Τεγούση άουτ

90΄ Φάουλ του Γκόλια άουτ

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

91΄ Με εξουδετερωμένο τον Αποστολίδη, δεν περνά η σέντρα του Σταματή

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο, ο Γκούφας δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά απέναντι στην εστία του ΑΟΤ, μετά τη σέντρα του Παπαχρήστου

93΄ Με επιθετικό μονόλογο πηγαίνει προς το φινάλε του αγώνα ο Παναιγιάλειος. Ο Αποστολίδης εξουδετέρωσε ακόμα ένα «μελανόλευκο» κόρνερ και παραμένει τώρα πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο.

94΄ Τη μετριότητα του α΄ ημιχρόνου πλήρωσε με ήττα 0-1 από τον ΑΟΤ ο Παναιγιάλειος