Παναιγιάλειος – ΟΦΗ 0-2 ΤΕΛΙΚΟ | ΦΩΤΟ

Βροχερός ο καιρός στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, γεγονός μιας ιδιαίτερα πολύωρης διάρκειας, για να διαμορφώσει προς το ακατάλληλο τον αγωνιστικό χώρo.

Παρά ταύτα αναμένεται να διεξαχθεί κανονικά η 11η αγωνιστική ανάμεσα στον Παναιγιάλειο και το ΟΦΗ, που μπορεί να μην έχουν κοινά βαθμολογικά στοιχεία και στόχους, όμως οι δυο αντίπαλοι έχουν κοινό, ότι τον τελευταίο καιρό βασανίζονται στο να είναι συνεπείς στις οικονομικές τους υποχρεώσεις προς πάσα κατεύθυνση, ενώ σημειώθηκαν αποχωρήσεις ποδοσφαιριστών εκατέρωθεν.

Με την παρουσία ενός νέου διοικητικού σχήματος στο Αίγιο, έχει μπει …φως στο τούνελ, ζεσταίνοντας τις καρδιές φιλάθλων και ποδοσφαιριστών, που αναμένουν να ζεσταθούν και στις …τσέπες τους.

Παρά τη σημασία του αγώνα, ο καιρός και τα υπόλοιπα, δεν έχουν επιτρέψει την προσέλευση του κόσμου, που είναι λίγος με …ομπρέλες.

Οι προπονητές των δυο ομάδων Παναγιώτης Γκουτσίδης και Νίκος Παπαδόπουλος, έχουν πάρει τις αποφάσεις τους για το σχήμα των 11άδων …εκκίνησης, ως εξής:

Παναιγιάλειος: Αθανασίου, Ρέλλας, Ντέμο, Κοντοχρήστος, Στίκας, Γκούμας, Βλάχος, Σμίλτος, Γκούφας, Σταματής, Σκαρτσίλας.

ΟΦΗ: Στρέζος, Φαζός, Νάστος, Μάνος, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Πουρτουλίδης, Κοιλιάρας, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης.

Το παιχνίδι διευθύνει ο Σελίμος (Λακωνίας), με βοηθούς τους: Κωνσταντόπουλο (Κορινθίας), Γιαννίκο (Πειραιά).

4ος ο Κακρίδης (Πειραιά).

Με τον Παναιγιάλειο να έχει την κατοχή και την υπεροχή, έχει ξεκινήσει το πρώτο 5λεπτο στο Αίγιο.

Κάποια φάση άξια να αναφερθεί δεν υπάρχει

17΄ Εχει ισορροπήσει το παιχνίδι ο ΟΦΗ, που κερδίζει τώρα ακόμα ένα φάουλ από καλό σημείο, 7 μέτρα έξω από την περιοχή και στη μετώπη της εστίας του Αθανασίου. Eκτελεί ο πρώην “μελανόλευκος” Νάστος άουτ.

17΄ Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο

19΄ Κίτρινη κάρτα στον Μάνο

23΄ Σουτ άουτ από τον Μπολάκη

25΄ Περισσότερο επιθετικός στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ, είχε τώρα μια κεφαλιά του Μπολάκη άουτ.

26΄ Ωραία προσπάθεια και πάσα για τον Γκούφα απο τον Σταματή, που ανακόπτεται από τους αμυντικούς

30΄ Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη και προσωρινή διακοπή για τον τραυματισμό του Σκαρτσίλα που πήρε το φάουλ

37΄ Διαγώνιο σουτ άουτ του Κομεσίδη,  έxει ανέβει λίγο ο ρυθμός στο παιχνίδι, με τους αντιπάλους να παίζουν περισσότερο ελεύθερα, να ρισκάρουν για να σημειώσουν το γκολ που θα τους βάλει σε θέση οδηγού

40΄ ΓΚΟΟΛ 0-1 ο ΟΦΗ με τον Κουτσιανικούλη, που πήρε την απόκρουση των αμυντικών και με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ

Ο Κουτσιανικούλης με διαγώνιο πλασέ το 0-1

45΄ Λήγει το α΄ ημίχρονο με τον ΟΦΗ προηγούμενο 1-0, καταφέρνοντας να εκμεταλλευτεί τις λίγες φάσεις που δημιούργησε μπροστά στην εστία του Αθανασίου.

46΄ Χωρίς αλλαγές ξεκινά το β΄ ημίχρονο για τις δυο ομάδες στο Δημοτικό Στάδιο. Άλλωστε για τον Παναγιώτη Γκουτσίδη που έχει σήμερα στη διάθεσή του 16 παίκτες μεταξύ των οποίων και τον Τσάπαλο, τα περιθώρια είναι λίγα.

50΄ Επηρεασμένος από το γκολ που δέχτηκε στο 40΄ δείχνει ο Παναιγιάλειος, με λάθη στις μεταβιβάσεις και αρκετά οπισθοχωρημένος για να ανατρέψει την κατάσταση.

54΄ Σουτ εκτός περιοχής του Μάνου μπλοκάρει ο Αθανασίου

55΄ Έχει ανεβάσει ρυθμούς και επιθετική δραστηριότητα ο Παναιγιάλειος, σουτ του Σκαρτσίλα άουτ.