Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Σπάνιο fair play και 2-2 στο 90΄ Περιβόλα – ΠΑΟΚ

Μια από τις σπάνιες περιπτώσεις που συναντάμε στα γήπεδα, είχαμε στο «Α. Κάνιστρας».  Η Περιβόλα είχε προηγηθεί 1-0 του ΠΑΟΚ Π. με γκολ του Μπούρδου στο 39΄. Ένα γκολ το οποίο θεώρησαν αντικανονικό οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ, υποχρεώνοντας κατά κάποιο τρόπο στην ομάδα της Περιβόλας, στην τήρηση Fair play, αφήνοντας συγκεκριμένα με το ξεκίνημα της επανάληψης (46΄) τον Σκέντζο να ισοφαρίσει 1-1.Μια από τις σπάνιες περιπτώσεις που συναντάμε στα γήπεδα, είχαμε στο «Α. Κάνιστρας».  Η Περιβόλα είχε προηγηθεί 1-0 του ΠΑΟΚ Π. με γκολ του Μπούρδου στο 39΄. Ένα γκολ το οποίο θεώρησαν αντικανονικό οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ, υποχρεώνοντας κατά κάποιο τρόπο στην ομάδα της Περιβόλας, στην τήρηση Fair play, αφήνοντας συγκεκριμένα με το ξεκίνημα της επανάληψης (46΄) τον Σκέντζο να ισοφαρίσει 1-1.Με πολλές ευκαιρίες στη συνέχεια η Περιβόλα, κάπου θεωρούσε και δεδομένη τη νίκη, προηγήθηκε με πέναλτι του Μπούρδου στο 74΄ 2-1. Έλα όμως που στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Σταυρόπουλου ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε 2-2, στερώντας έτσι δυο πολύτιμους βαθμούς από τους γηπεδούχους. Τουλάχιστον επιβραβεύτηκαν από τα δημόσια συγχαρητήρια του ΠΑΟΚ, για την τήρηση του συγκεκριμένου Fair Play από την Περιβόλα. -Το άλλο παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕΚ και το Α. Καστρίτσι, αφορούσε εκκρεμότητα από την 15η αγωνιστική.Το Καστρίτσι είχε καλύτερο α΄ ημίχρονο και με γκολ των Καρδάρα (10΄) και Παπαδόπουλο (18΄), προηγήθηκε 2-0 και βρέθηκε σε θέση ισχύος. Στο 2-0 επαναπαύθηκε η ομάδα του Λευτέρη Ασημακόπουλου, άφησε την υπεροχή για την ΑΕΚ στο β΄ ημίχρονο και το πλήρωσε ακριβά.Με δυο γκολ στις καθυστερήσεις, ο Πολίτης στο 91΄ και ο Παπαπέτρος στο 93΄, η ΑΕΚ ισοφάρισε 2-2. Στο χθεσινό παιχνίδι η Προοδευτική με δυο γκολ του Μπαρούνη (28΄, 62΄)  και ένα του Τζορμπατζόγλου, πέτυχε εύκολη νίκη 3-0 σε βάρος της ΑΕ Αρόης.  Στα εξ’ αναβολήςΠεριβόλα – ΠΑΟΚ Π. 2-2ΑΕΚ Π– Α. Καστρίτσι 2-2 Προοδευτική – ΑΕ Αρόης 3-0Εκκρεμούν28/02 Καστρίτσι – ΣπάρτακοςΑΕ Αρόης – Σελιανίτικα