Ονειρεμένο ξεκίνημα για τις Λύκαινες- νίκη και στο Θεσπρωτικό (3-2)

Οι  Λύκαινες Αιγιάλειας πέτυχαν το “2 στα 2” στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ΄ Εθνικής, αφού μετά τη νίκη τους με 3-1 στο Αίγιο επί της Νίκης Προαστείου, επικράτησαν 3-2 και κόντρα στον Κεραυνό Θεσπρωτικού, εκτός έδρας! Στο γήπεδο “Κατερίνα Θάνου” της όμορφης κωμόπολης της Θεσπρωτίας η ομάδα της Αιγιάλειας ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και με δύο τέρματα της Αλεξίας Παπαδοπούλου προηγήθηκε με 2-0. Ο Κεραυνός αντέδρασε στο ξεκίνημα της επανάληψης και με σκόρερ την Ελπίδα Κατσάνου μέσα σε ένα δίλεπτο (50΄- 52΄ πεν.) έφερε το ματς στα ίσια. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα μοιραστούν βαθμούς και εντυπώσεις, ήρθε στο 85΄ η 13χρονη Μαρία Παπαπέτρου να χαρίσει (με το πρώτο της γκολ σε επίσημο παιχνίδι) τη μεγάλη νίκη στις Λύκαινες με 3-2. Μία νίκη που τη φέρνει στην κορυφή της βαθμολογίας και η οποία πανηγυρίστηκε έντονα από τα κορίτσια, αλλά και από τους 10 περίπου φιλάθλους που ταξίδεψαν με την αποστολή της ομάδας στο Θεσπρωτικό.
Φωτό: Πάνος Μπακόλας
ΛΥΚΑΙΝΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ: Βασιλείου, Δέσπ. Νικολάου, Χρ. Νικολάου, Γιαννοπούλου, Κοντογιάννη, Βλάχου, Αλ. Παπαδοπούλου, Φατσιά, Παπαπέτρου, Λαλιώτη, Μητροπούλου, (Καρβέλα, Βασιλειάδου, Δημοπούλου, Ρουσσά, Σταματοπούλου).