Γ1 ΕΣΚΑ-Η: Ήττα στην πρεμιέρα για τον Αστέρα Τέμενης (39-50) | ΦΩΤΟ

Με εντός έδρας ήττα ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Γ1 ΕΣΚΑ-Η ο Αστέρας Τέμενης καθώς υπέκυψε στην ανωτερότητα της ΑΕ Ροιτίκων με 39-50. Το ματς ήταν ανάμεσα σε δύο από τα φαβορί για άνοδο, αλλά η νίκη των φιλοξενουμένων θεωρείται έκπληξη και πολύ περισσότερο για την έκταση που πήρε το σκορ στο β΄ ημίχρονο.

Ένα δεύτερο 20λεπτο καταστροφικό για τους γηπεδούχους που ενώ προηγήθηκαν 26-18 στο α΄ ημίχρονο, στην επανάληψη έπαθαν… μπλακ αουτ με το σκορ σε αυτο το διάστημα να είναι 13-32 για τους φιλοξενούμενους! Να σημειωθεί, ότι μετά τη λήξη παραιτήθηκε ο προπονητής του Αστέρα Δημήτρης Μακρής, παραίτηση η οποία έγινε αποδεκτή την επόμενη ημέρα απο τη διοίκηση.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ: Μπαλτζώης 3(1), Γαντζούνης 3, Γρυλλής 3, Δαβίλας 4, Τρακαδάς, Βλάχος, Αναστασόπουλος, Γεωργόπουλος 4, Τσερεντζούλιας 2, Τεμπέλης 2, Αϊβάζογλου 15, Κωστόπουλος 3.