Στη Β΄ Εθνική και μαθηματικά οι Λύκαινες!

Η γυναικεία ομάδα των Λύκων Αιγιάλειας “έγραψε ιστορία” μετά τη νίκη της με 5-0 στον εκτός έδρας αγώνα της Κυριακής με την Ανατολή Ιωαννίνων, καθώς κέρδισε και μαθηματικά το εισιτήριο ανόδου για τη Β΄ Εθνική κατηγορία! Ο επόμενος στόχος μέχρι το τέλος της σεζόν είναι πλέον η κατάκτηση της πρώτης θέσης στον δεύτερο όμιλο, η οποία θα κριθεί στον αγώνα με τον Ατρόμητο στην Πάτρα αφού οι δύο ομάδες είναι μαζί στην κορυφή. Να σημειωθεί ότι την άνοδο στη Β΄ Εθνική εξασφάλισε και ο Ατρόμητος μετά την επικράτηση με 2-1 επί της Νίκης Προαστίου στο πατρινό ντέρμπι (ανεβαίνουν δύο ομάδες). Τα γκολ για τις Λύκαινες πέτυχαν, στο 15΄ η Μαρία Παπαπέτρου, στο 30΄ η Γιάννα Παπαδοπούλου ενώ χατ τρικ σημείωσε η Αλεξία Παπαδοπούλου στο 2ο ημίχρονο (55΄,66΄,72΄).”Μελανό” σημείο της αναμέτρησης ήταν ο τραυματισμός της Ορσαλίας Μητροπούλου λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Σε μια δυνατή κόντρα με αντίπαλο έπεσε στο έδαφος και αντικαταστάθηκε (με αφόρητους πόνους και πρησμένο αστάγαλο) από την Κοντογιάννη. ΛΥΚΑΙΝΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ: Βασιλείου, Δέσπ. Νικολάου, Χρ. Νικολάου, Ελ. Παπαδοπούλου, Φάτσια (Ρούσσα), Ευγενοπούλου (Βασιλειάδου), Αλ. Παπαδοπούλου, Βλάχου, Παπαπέτρου, Λαλιώτη, Μητροπούλου (λ.τρ. Κοντογιάννη).