ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Φινάλε με… εφτάρα για τις Λύκαινες (7-1)

Σε πανηγυρικό κλίμα ολοκλήρωσαν τις φετινές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για τον 2ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής οι Λύκαινες επικρατώντας με 7-1 του Πανλευκάδιου στο δημοτικό στάδιο Αιγίου.
 Στον τελευταίο αγώνα για φέτος (ακολουθεί άλλη μια αγωνιστική αλλά έχουν ρεπό) η ομάδα της Αιγιάλειας ήταν καταιγιστική αποζημιώνοντας τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο και πανηγύρισε την άνοδο στη Β΄ Εθνική. Οι Λύκαινες πέτυχαν και τα 7 γκολ στο πρώτο ημίχρονο(!) ενώ ο Πανλευκάδιος μείωσε το σκορ στις αρχές του 2ου ημιχρόνου. 4 φορές σκόραρε η Αλεξία Παπαδοπούλου, 2 η Γιάννα Λαλιώτη και μία η Μαρία Παπαπέτρου.
ΛΥΚΑΙΝΕΣ: Βασιλείου, Δεσπ. Νικολάου, Χρ. Νικολάου, Ελ. Παπαδοπούλου, Κοντογιάννη (70΄ Νικολοπούλου), Γιαννοπούλου, Bλάχου (70΄ Καρβέλα), Φατσιά, Παπαπέτρου (60΄ Σταματοπούλου), Αλ. Παπαδοπούλου (65΄ Ρούσσα), Λαλιώτη.
ΣΚΟΡΕΡ:
  • Αλ. Παπαδοπούλου 22
  • Λαλιώτη18
  • Παπαπέτρου9
  • Μητροπούλου 2

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

• Κεραυνός Θεσπρωτικού – Α.Ο. Ανατολής 1-0 (Κατσάνου Ε.)
  • Λύκαινες Αιγιαλείας – Πανλευκάδιος  4-0 (Αλ. Παπαδοπούλου 4, Παπαπέτρου 1, Λαλιώτη 2 – Αρματά)
  • Νίκη Προαστίου – Α.Ο. Κέρκυρα 1996 0-2 (Κοκκόρου, Κυριάκου)
  • Ρεπό: Ατρόμητος Πατρών