Βραβεύτηκαν Κώστας Κουνιάκης και Κώστας Βαρδάκης

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΗΣ (Α.Λ.Μ.Α) ΣΤΗΝ ΑΠΟΝΟΜΗ ΕΠΑΘΛΩΝ 2018

Με κάθε λαμπρότητα την Παρασκευή 17 Μαΐου πραγματοποιήθηκε στο Αμφιθέατρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, η τελετή Απονομής των Πρωταθλημάτων, Κυπέλλων και Επάθλων των αγώνων αυτοκινήτου και Karting του 2018.

Ανάμεσα στους βραβευθέντες ήταν και δύο μέλη της αγωνιστικής Λέσχης Αιγίου (Α.Λ.Μ.Α.), οι οποίοι διακρίθηκαν την περσινή χρονιά στο Κύπελλο Ασφάλτου Νοτίου Ελλάδος.
Ειδικότερα ο Κουνιάκης Κωνσταντίνος ολοκλήρωσε το θεσμό στην τρίτη θέση των οδηγών της κατηγορίας C6, ενώ παράλληλα ο Βαρδάκης Κωνσταντίνος κατέκτησε την δεύτερη θέση των συνοδηγών στην ίδια κατηγορία.

Οι εμφανίσεις τους στα Ράλι Αχαιός, Ράλι Σπριντ Αγίου Μερκουρίου και Ραλι Σπριντ Αιγίου ήταν άκρως ανταγωνιστικές σε μια ιδιαίτερα “δυνατή” κατηγορία με πολύ γρήγορους και άξιους αντιπάλους.

Η κατάκτηση αυτών των τίτλων προστίθεται στην ήδη πλούσια τροπαιοθήκη της Kouniakis Motorsport (Διάθεση-Υποστήριξη-Προετοιμασία Αγωνιστικών Αυτοκινήτων) η οποία ήταν υπεύθυνη για το αυτοκίνητο καθ` όλη τη χρονιά.