Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα 52-57 | ΦΩΤΟ

Από ένα ημίχρονο είχαν στο μεταξύ τους φιλικό Κεραυνός Αιγίου και Ακράτα, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν τελικά στη νίκη με 57-52. Με τον Μουρατίδη να είναι ασταμάτητος στο πρώτο 20λεπτο (έβαλε 16 από τους 22 πόντους του) προηγήθηκαν 38-18, αλλά στην επανάληψη ο Κεραυνός παρουσιάστηκε μεταμορφωμένος σε άμυνα και επίθεση και κάλυψε διαφορά 17 πόντων μειώνοντας σε 44-47 στα μέσα της τέταρτης περιόδου, αλλά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει τη μεγάλη ανατροπή. Η Ακράτα έφτασε στο +9 (με τον Μουρατίδη να βάζει 6 συνεχόμενους πόντους) για να διαμορφώσει το τελικό 52-57 ο Ντούλες με τρίποντο στην εκπνοή.

Σταθακόπουλος, Ντούλες, Παπαγεωργίου και Νάτσκος (σε άμυνα και ριμπάουντ) ήταν οι καλύτεροι για τον Κεραυνό, Μουρατίδης, Γιοβάς και Δορλής διακρίθηκαν από την Ακράτα. Να σημειωθεί ότι και οι δύο ομάδες είχαν απουσίες και δεν συμπλήρωσαν ούτε δεκάδα.

Διαιτητές: Καμήτσος – Κυριάκου

Δεκάλεπτα: 8-18, 18-38, 35-45, 52-57.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Αρβανίτης): Σωτηρόπουλος, Ντούλες 15(4), Παπαγεωργίου 13(1), Σταθακόπουλος 15, Νάτσκος 4, Μανωλόπουλος 5(1), Κατσαβόπουλος, Τριανταφύλλου, Σμοϊλης
ΑΚΡΑΤΑ (Ζίζηλας): Κατωπόδης 6, Δορλής 10, Μουρατίδης 22(1), Γιοβάς 8, Κώστας 4, Πολύδερας 7(1), Βασιλάτος, Ζέρβας, Αϊβάζογλου.