Ασταμάτητες οι Λύκαινες Αιγιάλειας

ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ (7-0) ΤΗΝ ΑΕ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ

Η γυναικεία ομάδα των Λύκων Αιγιάλειας πέτυχε εύκολη νίκη στην Πάτρα επί της ΑΕ Καλαβρύτων με 7-0 για την 3η αγωνιστική του Γυναικείου Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Γυναικών στον 4ο Όμιλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ καθώς στο 1ο λεπτό η Κατερίνα Έρδα άνοιξε το σκορ για την ομάδα της. Η ίδια σημείωσε και άλλα δύο τέρματα για να διαμορφώσει το 3-0 σκορ πρώτου ημιχρόνου. Το 4-0 πέτυχε η Λαλιώτη και στη συνέχεια η Παπαπέτρου πέτυχε και αυτή χατ τρικ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο τελικό 7-0. Την επόμενη αγωνιστική οι Λύκαινες θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την Νίκη Τραγανού στο ντέρμπι κορυφής.

ΛΥΚΟΙ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ: Βασιλείου,Δ.Νικολάου, Χ.Νικολάου,Κοντογιάννη (Σταματοπούλου),Παπαδοπούλου (Νικολοπούλου), Γιαννοπούλου,Παπαπέτρου, Έρδα (Βασιλειάδου), Φάτσια,Λαλιώτη,Αθανασίου (Ευγενοπούλου).

ΑΕ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ: Παναγοπούλου, Τσεντουρή (Ν. Κορδή), Δέπα, Διαμαντοπούλου, Αναγνωστοπούλου, Κοτσορώνη, Πατερέλη (Κακαβά), Καλαμαρά (Λιαρομάτη), Γκράμη, Βαρβιτσιώτη, Α.Κορδή.