Α.Ο. ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ: Ήττα από τον Πανιώνιο με 2-3 σετ | ΦΩΤΟ

Μετά το νικηφόρο σερί των τεσσάρων αγώνων, ο ΑΟ Αιγιαλέων “χτίζει” πλέον ένα αρνητικό (σερί) με αποτέλεσμα να χάνει συνεχώς έδαφος στον βαθμολογικό πίνακα του β΄ ομίλου της Α2 Εθνικής. Μετά τις ήττες από Πανερυθραϊκό (εντός) και Μίλωνα (εκτός), το Σάββατο έχασε στο κλειστό του Αιγίου και από τον Πανιώνιο με 2-3 σετ. Χάνοντας έτσι την ευκαιρία να ξεφύγει από την ομάδα της Ν. Σμύρνης στην προσπάθεια κατάληψης της 4ης (τουλάχιστον) θέσης που θα οδηγήσει την επόμενη χρονιά στην pre league.

Oι φιλοξενούμενοι πήραν το πρώτο σετ με 25-20, ο Αιγιαλέων ισοφάρισε σε 1-1 (28-26) και πήρε εύκολα το τρίτο με 25-15. Επαναπαύτηκε όμως στη συνέχεια, ο Πανιώνιος το εκμεταλεύθηκε και πήρε με τον ίδιο τρόπο το επόμενο (16-25) ισοφαρίζοντας σε 2-2. Με καλύτερη ψυχολογία οι Νεοσμυρνιώτες ξεκίνησαν εντυπωσιακά στο ται μπρεικ, προηγήθηκαν 1-7, 2-8 και 4-11 για να φτάσουν εύκολα στο 10-15 και τη μεγάλη νίκη.