ΒΟΛΕΫ: Α.Ο. ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ: Πρώτη εντός έδρας ήττα από Πανερυθραϊκό (1-3)

Ο Πανερυθραϊκός “έσπασε” το νικηφόρο σερί των 4 συνεχόμενων νικών του Α.Ο. Αιγιαλέων και τον υποχρέωσε στην πρώτη φετινή του ήττα στο Αίγιο και δεύτερη συνολικά στο πρωτάθλημα της Α2 βόλευ. Ο τραυματισμός του Γιάννη Λιβαθινού σίγουρα στοίχισε στην Αιγιώτικη ομάδα αλλά σε γενικές γραμμές ο αντίπαλος ήταν καλύτερος και έφτασε δίκαια στη νίκη με 1-3 σετ. Ο Αιγιαλέων πήρε το πρώτο σετ με 25-21, οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το ματς σε 1-2 (23-25, 22-25) μετά από “μάχη” και “καθάρισαν” εύκολα το τέταρτο με 12-25 φτάνοντας στη νίκη.

Σημαντική στιγμή του αγώνα η αξιέπαινη κίνηση του Αδαμόπουλου (του Πανερυθραϊκού) στο πιο κρίσιμο σημείο του πρώτου σετ (με το σκορ στο 20-20), ο οποίος παραδέχθηκε ότι άγγιξε την μπάλα, ενώ ο πόντος είχε ήδη δοθεί στην ομάδα του! Ο πρώτος διαιτητής στη συνέχεια άλλαξε την απόφασή του δίνοντας το χέρι του στον κεντρικό μπλοκέρ των φιλοξενουμένων που απέσπασε το θερμό και παρατεταμένο χειροκρότημα του κόσμου!

Ο Α.Ο. Αιγιαλέων συνεχάρη δημόσια τον αθλητή αναφέροντας στην επίσημη σελίδα του στο facebook: Η διοίκηση του Α.Ο. Αγιαλέων, θα ήθελε να γίνει ιδιαίτερη μνεία στον κεντρικό μπλοκέρ του Πανερυθραϊκού κο Αδαμόπουλο, για το γηπεδικό ήθος που διακρίνει τον παίκτη και το οποίο επιστράτευσε την πιο κρίσιμη στιγμή. Αυτό το βόλεϊ θέλουμε να βλέπουμε!

Να σημειωθεί ότι ο κόσμος ανταποκρίθηκε σε αρκετά μεγάλο βαθμό στο κάλεσμα του συλλόγου και της Εθελοντικής Ομάδας “ΣΥΝ άνθρωποι”, συγκεντρώνοντας τρόφιμα τα οποία θα μοιραστούν σε άπορες οικογένειες.