Ρεπό ο Α.Ο. Αιγιαλέων – Ανακοίνωση για την “κλοπή” της νίκης στην Καλαμάτα

Η φωτογραφία είναι από τον πόντο που δεν μέτρησε υπέρ του Α.Ο. Αιγιαλέων (στο σερβις του Κοσμά) ο οποίος θα έδινε τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Καλαμάτας. Το σκορ θα γινόταν 13-15 στο ται μπρεικ και θα τελείωνε ο αγώνας.

Όπως φαίνεται καθαρά, η μπάλα “σκάει” εντός τερέν κάτι που δεν είδαν οι διαιτητές.

Έδωσαν τον πόντο στους γηπεδούχους που έτσι ισοφάρισαν 14-14 και στη συνέχεια πήραν το σετ και τον αγώνα με 3-2.

Ο Αιγώτικος σύλλογος εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση με την οποία αναφέρεται στο σοβαρό διαιτητικό λάθος και αποζητά τον σεβασμό όλων για τη σημαντική προσπάθεια που πραγματοποιεί φέτος στην Α2 Εθνική.

Αναλυτικά αναφέρει:

“Η ομάδα μας συνηθίζει να κρατά χαμηλούς τόνους καθ´όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος, πάνω απ´όλα όμως, ο Α.Ο. Αιγιαλέων αποζητά το σεβασμό όλων σ´αυτή την πολυεπίπεδη προσπάθεια που γίνεται από όλους μας.
Με εκτίμηση προς την υποστήριξη όλων σας, η διοίκηση, ο προπονητής και οι παίκτες του Α.Ο. Αιγιαλέων”.

Έκανε το ρεπό του

Το πρωτάθλημα της Α2 Βόλευ Ανδρών συνεχίστηκε το Σάββατο με τον Α.Ο. Αιγιαλέων να έχει ρεπό.
Ο Πανιώνιος έχασε με 3-1 σετ στη Σάμο και πλέον η ομάδα του Αιγίου δεν χάνει με τίποτα την 4η θέση που οδηγεί στην prileague.
Απομένει να την “σφραγίσει” και μαθηματικά στα τέσσερα ματς που έχουν απομείνει.