Ισοπαλία 1-1 ο Παναιγιάλειος στο φιλικό με την Ερμιονίδα

Ο ΚΟΥΡΑΧΑΝΗΣ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ‘’ΜΑΥΡΗΣ ΘΥΕΛΛΑΣ’’

Καλύτερος από τα προηγούμενα φιλικά παιχνίδια ο Παναιγιάλειος, τελείωσε ισόπαλος 1-1 απέναντι στην Ερμιονίδα που απετέλεσε τον δυσκολότερο μέχρι τώρα αντίπαλο.
Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι ο Παναιγιάλειος, για να προηγηθεί 1-0 με τον Κουραχάνη, πριν ακόμα συμπληρωθεί το 10λεπτο.

Όμορφο γκολ ύστερα από συνδυασμένη προσπάθεια και ασίστ του Καφεντζή στον «μελανόλευκο» σκόρερ.
Η ομάδα του Θανάση Στάικου ισοφάρισε γρήγορα 1-1 με δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Ποδάρα. Δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το φινάλε, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες και τις ευκαιρίες των αντιπάλων.

Οι προπονητές στο β΄ ημίχρονο χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή τους.

Οι αρχικές 11άδες

Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Κουραχάνης, Καφεντζής, Σπανογιάννης, Μοήτση, Ορτέντζιος, Μπούνας, Χριστόπουλος, Γκάτσης, Λιάτος, Σκούτας.

Ερμιονίδα: Πονηρός, Διαμαντόπουλος, Μερτίδης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Ντανουσάι, Τριμπόνιας, Ποδάρας, Λαλούσης, Αντωνόπουλος, Μπρολίν.

Τετάρτη με Τηλυκράτη  Κυριακή με Θύελλα Π.

Δυο δυνατά φιλικά ακολουθούν στο Δημοτικό Στάδιο για τον Παναιγιάλειο. Την Τετάρτη θα υποδεχτεί τον Τηλυκράτη Λευκάδας και την Κυριακή την Θύελλα Πάτρας.
Ρεπό είχαν χθες Κυριακή οι «μελανόλευκοι».

Κανονικά η προπόνηση σήμερα, αύριο Τρίτη ρεπό και την Τετάρτη το φιλικό με Τηλυκράτη.
Συνάντηση είχε χθες η διοίκηση με την τεχνική ηγεσία, για τα θέματα της ομάδας.

Τα αποτελέσματα στα φιλικά

Παναιγιάλειος – Ερμιονίδα 1-1, Κουραχάνης – Ποδάρας
Αχαιός – Αιγείρα / Ακράτα 4-1, Μπαζάρογλου, Μούτσα (2), Μιχαηλίδης – Στεφανίδης
Φοίνικας / Ζήρια – Αχαϊκός 6-4, Τσιάπι (2), Μάλλιος (2), Λαλιώτης, Κλάιντι
Απόλλων Αιγίου – Θύελλα 0-7, Τιμοθέου (2), Τσεκούρας (2) Κεφαλονίτης, Μουρτίκας, Νικολακόπουλος
Αστέρας Τεμ – ΑΕ Αιγίου 2-1,  Μπέσκος, Κλουκινιώτης αυτογ, – Δημόπουλος
Καμάρες – Απόλλων Αιγίου 4-4, Μετζάι, Μαρής (3)
Αχαϊκή – ΠΑΟ Βάρδας 2-0, Πυρρής, Μπακάλης
Θύελλα Π. – Ατρόμητος Π. 3-0, Αποστολόπουλος, Ντίνου, Αγγελής
Διαγόρας – Χιλιομόδι 1-0,  Σιδέρης
Άβυθος – Φλόγα Ροδιάς 4-2, Τσέντζος, Ευθυμίου, Μαυρομμάτης, Πολυχρονόπουλος – Καΐσαρλής, Μπαντούνας