Α2 ΕΣΚΑ-Η: Σπουδαίο “διπλό” η Ακράτα (48-59) – Ρεπό ο Αστέρας Τέμενης

Για τρία δεκάλεπτα ήταν ντέρμπι η αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανωλενειακό και την Ακράτα για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑ-Η. Στην τέταρτη περίοδο όμως η ομάδα της Αιγιάλειας με επιμέρους σκορ 3-13 ξέφυγε φτάνοντας σε μία ακόμη νίκη που την φέρνει κοντά στις πρώτες θέσεις. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Γρηγόρης Τσινούκας και εξαιρετικός ο Ανδρέας Οικονομόπουλος ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Παρασκευόπουλος και Μάρκος. Ο Αστέρας Τέμενης είχε ρεπό αυτή την αγωνιστική.

Από τον Πανωλενειακό απουσίαζε ο Βασίλης Παπαδόπουλος και από την Ακράτα ο Σαχίτι και ο Πολύδερας, που ως γνωστόν απέχει καιρό λόγω τραυματισμού και η απουσία του έχει στοιχίσει στην ομάδα. “Μετά από ένα δύσκολο ταξίδι για εμάς και έπειτα από πολλά προβλήματα απουσιών στις προπονήσεις μας, καταφέραμε στο 4ο 10λεπτο να παίξουμε την άμυνα που μας χαρακτηρίζει ως ομάδα και να φύγουμε με μια σημαντική νίκη από μια έδρα δύσκολη για όλους. Ελπίζω να συνεχίσουμε όλο το Δεκέμβριο σε καλό ρυθμό για να έχουμε καλά Χριστούγεννα!”, δήλωσε μετά τη λήξη ο Νίκος Ζίζηλας.