ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ: Μετάλλιο και διακρίσεις για τον “Α.Σ. ΣΤΡΑΤΩΝ”

Tο Σαββατοκύριακο 4-5 Δεκεμβρίου έγινε στην Αθήνα το Πανελλήνιο Κύπελλο Ταεκβοντό, αφιερωμένο στην μνήμη του προσφάτως θανόντος προέδρου της ομοσπονδίας Κωνσταντίνου Θωμαιδη. Οι συμμετοχές των αθλητών ξεπέρασαν τις 1500 με τον “ΑΣ ΣΤΡΑΤΩΝ ΑΙΓΙΟΥ” να συμμετέχει με 3 αθλητές: τον Καββαδία Ιωάννη που πήρε μέρος για πρώτη φορά σε πανελλήνιους αγώνες και μετά από 3 αγώνες κατέκτησε την 2η θέση- αργυρό μετάλλιο, την Κυριακοπούλου Κατερίνα που μετά από καλή εμφάνιση έμεινε στην 5η θέση και την Γεωργοπούλου Ευθυμία που αγωνίστηκε για πρώτη φορά και κατέκτησε την 4η θέση. Κοντά στους αθλητές ήταν ο προπονητής του τμήματος Ταεκβοντό Μίχος Ιωάννης, κάτοχος 6ου Dan. Εν τω μεταξύ ο σύλλογος ετοιμάζεται να συμμετάσχει στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kick Boxing που θα διεξαχθεί στην Χαλκίδα στις 10-11-12/12.