ΒΟΛΕΪ: Πρώτη ήττα του Α.Ο. Αιγιαλέων στα πλει αουτ

ΕΧΑΣΕ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΜΕ 3-0 ΣΕΤ

Μετά από τέσσερις συνεχόμενες νίκες στον 4ο όμιλο της pre league των Ανδρών, ο ΑΟ Αιγιαλέων γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής (20/2) την πρώτη του ήττα από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη με 3-0 σετ. Η ομάδα της Αιγιάλειας βρίσκεται ακόμη σε πλεονεκτική θέση, ακολουθεί όμως δύσκολο παιχνίδι πάλι εκτός έδρας με τον Πανερυθραϊκό και θέλει προσοχή γιατί ακόμη δεν έχει εξασφαλιστεί παραμονή.

Η ομάδα του Αιγίου πάλεψε τα δυο πρώτα σετ όμως ο Άρης ήταν καλύτερος στο σέρβις και την επίθεση με αποτέλεσμα να φτάσει στη νίκη με τον ΑΟ Αιγιαλέων, που ουσιαστικά τα παράτησε στο τρίτο σετ χάνοντας με 25-11 και υποχωρώντας στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Τα σετ: 25-21, 25-22, 25-11
ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Παπαδόπουλος): Δημησιάνος, Λουπ, Βλαχοστάθης, Μαυραγάνης, Βασιλάκος, Σαλαβασίδης, λίμπερο ο Σύρος (Καραγιώργιος ως λίμπερο, Νανόπουλος, Μούτρτζης, Σωκράτους).

Τα αποτελέσματα Pre League Ανδρών – Δ’ Όμιλος – 5η αγωνιστική
Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022
«Στ. Καλαίτζής» 17.30: ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΓΣ Πανιώνιος 3-0
Διαιτητές: Προκοπίου, Μαλλιάρα, Γραμματεία: Πεσίνογλου, Παρατηρητής: Παγκοζίδης.
2ο Γ.Λ. Κομοτηνής 18.00: ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΣΦΚ Πιερικός 0-3
Διαιτητές: Παπαχρήστου, Τονονίδης, Γραμματεία: Μιχαλιτσούδη, Παρατηρητής: Σαρδάνης.