Εκτός έδρας ήττα της Θύελλας Αιγίου 1-0 από την ΑΕ Πάτρα

Παρά την χθεσινή ήττα της στο γήπεδο Σαραβαλίου από την ΑΕ Πάτρα με 1-0, η Θύελλα Αιγίου για μια ακόμα φορά χρησιμοποίησε δυο διαφορετικές 11άδες σε κάθε ημίχρονο, με τον Κυριάκο Αθανασίου να δίνει αγωνιστικά λεπτά σε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του. Το σωματείο του Αιγίου είχε ευκαιρίες, ένα ακυρωθέν γκολ, αλλά και την ατυχία τραυματισμών. Συγκεκριμένα στο 20λεπτο αποχώρησε ο τερματοφύλακας Γκανατσούλας που τραυματίστηκε (μάλλον σοβαρά) στο χέρι, καθώς και ο Παντελής Διαμαντόπουλος, λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο στη διάρκεια του β΄ ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν με τον Σταματέλο στο 80΄ το μοναδικό γκολ που έκρινε το παιχνίδι.

Θύελλα Αιγίου: Γκανατσούλας (20΄ Κουρτάκης), Β, Θεοφανόπουλος, Νικολάου, Κάσα, Αθανασίου, Αποστολόπουλος, Γ. Καραΐνδρος, Ν. Διαμαντόπουλος, Αρβανίτης, Δ. Καραΐνδρος, Μαρδάς.
Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν: Ράμμος, Λάμκα, Τιμοθέου, Μυλωνάς, Μουρτίκας, Κ. Θεοφανόπουλος, Β. Νικολακόπουλος, Γκιώνης, Π. Διαμαντόπουλος.