Μοιράστηκαν τα γκολ 2-2 ΑΕΚ και ΑΕ Αιγίου στο φιλικό των Καλαβρύτων

Ωραία εικόνα και όμορφες προσπάθειες από τους αντιπάλους στο γήπεδο Καλαβρύτων.
Εκτός από τα 4 γκολ δημιουργήθηκαν αρκετές φάσεις στις δυο εστίες, περισσότερες από τους γηπεδούχους που είχαν την ατυχία να μην υπολογίζουν στον Παπαδημητρόπουλο.
Ο τερματοφύλακας των Καλαβρύτων είχε την ατυχία να γυρίσει το πόδι του στο ζέσταμα πριν το παιχνίδι. Αγωνία για την σοβαρότητα του τραυματισμού στην ΑΕΚ, που πλέον κινδυνεύει να χάσει έναν τερματοφύλακα πριν τους επίσημους αγώνες του πρωταθλήματος.

Εναλλαγές στο σκορ

Η ΑΕ Αιγίου ήταν αυτή που σημείωσε πρώτη γκολ στο 11΄ με τον Σάντρι Αϊντίν, ύστερα από ωραία προσωπική προσπάθεια και πλασέ.

Η ΑΕ Καλαβρύτων ισοφάρισε με ατομική προσπάθεια του Καλαμαρά και σουτ 1-1 στο 25΄, που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη προηγήθηκαν τα Καλάβρυτα με τον Ασπρούκο που κινήθηκε διαγώνια και πλάσαρε για το 2-1 στο 52΄.

Στο 74΄ ακολούθησε η ισοφάριση 2-2 της ΑΕ Αιγίου με γκολ πάλι από τον Σάντρι Αϊντίν, ο οποίος παραβίασε την αντίπαλη εστία με μακρινό σουτ εκτός περιοχής.

Καλάβρυτα: Λέσης, Παπαγεωργίου, Στ. Τσαβαλάς, Σαλάι, Γκλαβάς, Αλεξόπουλος, Σκιαδάς, Καυγάς, Καλαμαράς, Μητρόπουλος, Ασπρούκος

Στο β΄ μέρος έπαιξαν: Γ. Τσαβαλάς, Βάκρινος, Βλάχος, Παπαβραμόπουλος, Δαφαλιάς, Κέφα

ΑΕ Αιγίου: Μερκούρης, Π. Βασιλακόπουλος, Μεσσήνης, Κόλα, Μπάσα, Χρυσανθόπουλος, Ερ. Αϊντίν, Κ. Δημόπουλος, Α. Αϊντίν, Μπούζι, Πολίτης.

Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν: Ν. Βασιλακόπουλος, Λιάκος, Νύχτης, Νικολόπουλος.