Α1 ΕΣΚΑ-Η: Ήττα του Ήφαιστου/Αχιλλέα από την Αγυιά (52-63)

Ο Ήφαιστος/Αχιλλέας γνώρισε αναμενόμενη ήττα στο κλειστό του Αιγίου με 52-63 από την ισχυρή ΑΕ Αγυιάς για την τέταρτη αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑ-Η Η εικόνα πάντως της ομάδας συνεχίζει να βελτιώνεται, κάτι που είναι ενθαρρυντικό εν όψει της δύσκολης συνέχειας. Να σημειωθεί ότι έπαιξε για ακόμη ένα παιχνίδι χωρίς τους Διονυσόπουλο και Δημόπουλο ενώ ουσιαστικά ακόμη δεν έχει ολοκληρώσει την προετοιμασία του.

Οι φιλοξενούμενοι με Γοργότση και Κέκερη να πρωταγωνιστούν στην επίθεση αλλά και τον Βαλαή να ακολουθεί ξέφυγαν από νωρίς στο σκορ και έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 41-23. Ισορρόπησε το παιχνίδι ο Ήφαιστος/Αχιλλέας στην επανάληψη, αλλά με πλουραλισμό στην επίθεση και καλές άμυνες η Α.Ε. Αγυιάς ξέφυγε πάλι προς το τέλος, άντεξε στην πίεση του Ήφαιστου/Αχιλλέα και έφυγε με ένα σημαντικό «διπλό» από το κλειστό γυμναστήριο Αιγίου.

Καπόπουλος και Τραγάρας ήταν οι κορυφαίοι από τους γηπεδούχους ενώ από τους φιλοξενούμενους διακρίθηκαν οι Γοργότσης, Κέκερης και Γεωργίου.
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Μαρινάκης – Παπαδόπουλος

Τα 10λεπτα: 15-21, 23-41 (ημ.), 35-47, 52-63.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Γιούπης): Τραγάρας 15 (3), Τσιμπούκης 7, Καπόπουλος 16 (2), Μιχαλόπουλος 2, Γκούρβελος 3 (1), Σωτηρόπουλος 5 (1), Χρήστου 4, Σαράμπαλης

Α.Ε. ΑΓΥΙΑΣ (Χατζαράς): Δαραμούσκας 8, Κέκερης 7 (1), Γοργότσης 16, Βαλαής 7 (1), Αναγνωστόπουλος 2, Γεωργίου 8 (2), Χριστόπουλος 10, Λαγογιάννης 2, Ρούμπας 3 (1), Πουλάκης, Στόλλας

Απολλωνιάδα-Αραχωβίτικα/Ακταίο 80-72
– Ολυμπιάδα – Κεραυνός Αιγίου αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων covid-19 στην ομάδα των γηπεδούχων.