Α2 ΕΣΚΑ-Η: ΑΕ Ροϊτίκων – ΑΟ Ακράτα 65-54

Κατωπόδης και Σπυράκος ήταν οι κορυφαίοι της Ακράτας

H Ακράτα προσπάθησε όσο μπορούσε στο κλειστό των Ροϊτίκων αλλά έμεινε χαμηλά στο σκοράρισμα αφού οι Σπυράκος και Κατωπόδης δεν ήταν αρκετοί στην επίθεση. Οι δυο τους πέτυχαν τους 35 από τους 54 πόντους της ομάδας τους με τον Σπυράκο να προσθέτει ακόμη 16 ριμπάουντ και τον Κατωπόδη 10 ασίστ, έχοντας εξαιρετική συνεργασία μεταξύ τους. Έτσι, η ομάδα της Ανατολικής Αιγιάλειας γνώρισε τη δεύτερη ήττα της με σκορ 65-54 χάνοντας βαθμολογικό έδαφος. Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα, άντεξαν στην αντεπίθεση της Ακράτας στην 4η περίοδο φτάνοντας στην τέταρτη περίοδο όντας η μοναδική, πλέον, αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος μετά την ήττα του Βαρθολομιού από τον Σείριο.

Τα 10λεπτα: 22-13, 37-28 (ημ.), 53-45, 65-54 (τελ.).

ΡΟΪΤΙΚΑ (Κωστάζος): Κορακιανίτης 20 (6), Γιατράκος 4, Τσώλος 8, Χατζής 19 (1), Βάσσης 3 (1), Τσούνας 7 (1), Κυριαζής 1, Τόλιας 2, Πετούσης 1, Σκούτας.

ΑΚΡΑΤΑ (Κατωπόδης): Κατωπόδης 16, Πετρόπουλος 6, Σπυράκος 19, Κρίκος 5 (1), Κατούφας, Παναγής 3 (1), Ρόζος, Παρίσης 2, Χριστόπουλος, Γρατσινόπουλος 3 (1).