ΜΠΑΣΚΕΤ: Βαριά ήττα της ΕΦΑ από τους Νέους Γλαύκου στο Αίγιο ( 52-83)

Με δύο… πρόσωπα εμφανίστηκε η ΕΦΑ στο παιχνίδι κόντρα στους Νέους Γλαύκου που έγινε το βράδυ της Τετάρτης στο κλειστό γυμναστήριο Αιγίου. Ενώ ήταν αρκετά ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη “κατέρρευσε” με αποτέλεσμα να γνωρίσει βαριά ήττα με 52-83 από τη νεανική και ταλαντούχα ομάδα της Πάτρας. Στο διάστημα αυτό οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν επί μέρους σκορ 25-49 φτάνοντας στο τελικό 52-83 αφήνοντας την ομάδα του Αιγίου στην προτελευταία θέση με μόλις μία νίκη σε 8 αγωνιστικές. Μόνο οι Σπηλιάδης, Τεμπέλης διακρίθηκαν από τους γηπεδούχους ενώ κορυφαίοι των φιλοξενουμένων ήταν οι Κουνάδης, Στάθης και Ρουμελιώτης.

Τα 10λεπτα: 11-19, 27-34 (ημ.), 41-65, 52-83.

ΕΦΑ ΑΙΓΙΟΥ (Σένα): Παπαδόπουλος, Ρομποτής 4, Τριανταφυλλόπουλος 1, Βαγενάς 2, Σμοϊλης 2, Σπηλιάδης 17, Πανουργιάς 4, Γαστουνιώτης 1, Βούλγαρης 5, Τεμπέλης 10 (2), Τσιάρας 6.
ΝΕΟΙ ΓΛΑΥΚΟΥ 2017 (Κεπενός): Νίκος 6 (2), Δενδής 7 (1), Σταμούλης 11, Κουνάδης 17, Ρουμελιώτης 17 (1), Στάθης 16 (1), Γ. Καρατζάς 6 (1), Νίκας 3, Αγγελετόπουλος.

Ζάκυνθος 8 321-362
– Η ΑΓΕ Ζακύνθου έχει 2 ματς λιγότερα. Νέοι Γλαύκου, Σείριος, Βαρθολομιό και Ίφιτος από ένα.