Νέα ήττα για την ΕΦΑ Αιγίου (47-58) που δεν αποφεύγει την τελευταία θέση

Μία ακόμη ήττα, αυτή τη φορά στο Αίγιο από τον Ίφιτο Πύργου με 58-47 υπέστη η ΕΦΑ που αναζητεί ένα μεγάλο “θαύμα” για να αποφύγει την τελευταία θέση. Κάτι που δεν φαίνεται εφικτό αφού απέχει τρεις νίκες από τον προτελευταίο της βαθμολογίας Σείριο ενώ έχει και πολύ δύσκολο πρόγραμμα. Θα παίξει κατά σειρά με Ακράτα (εκτός), Νέους Γλαύκου (εκτός), Βαρθολομιό (εντός), Ηρακλή Πύργου (εκτός) και Νίκη Προαστίου (εντός).

Στο ματς με τον Ίφιτο προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν σταθερά ένα προβάδισμα 10-12 πόντων σε ολόκληρο το δεύτερο 20λεπτο και έφτασαν χωρίς προβλήματα στη νίκη που τους διατηρεί στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας. Από την ΕΦΑ πρώτος σκόρερ ήταν ο Σπηλιάδης και από τον Ίφιτο ο Μπεκρής.

Τα 10λεπτα: 13-11, 22-30, 34-45, 47-58.

ΕΦΑ ΑΙΓΙΟΥ (Σένα): Σπηλιάδης 14, Ανδρίτσος 2, Πανουργιάς 7, Παρίσης 10, Τσιάρας 7 (1), Βούλγαρης 6, Τριανταφυλλόπουλος 1, Ρομποτής, Βαγενάς, Σταυρίδης.

ΙΦΙΤΟΣ ΠΥΡΓΟΥ (Π. Φάκλαρης): Παπαδόπουλος 6, Μπεκρής 26 (1), Ι. Φάκλαρης 7 (1), Παρασκευόπουλος 5 (1), Αναγνώπουλος 5, Αναγνωστόπουλος 2, Καραλής 4 (1), Κορίζης, Χονδρογιάννης.