ΒΟΛΕΪ: Πέρασε στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος Νεανίδων ο Α.Ο. Ακράτα

Παρά την ήττα με 3-1 στο Κιάτο από τον τοπικό Άρατο, η ομάδα βόλεϊ Κ16 του ΑΟ Ακράτα κατέκτησε τη δεύτερη θέση στον όμιλο και προχώρησε στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος Νεανίδων της ΕΣΠΕΠ.

Ο αγώνας ήταν ένας από τους πιο θεαματικούς της σεζόν, με γεμάτα σετ και έντονο συναγωνισμό.

Πλέον, απομένει να μάθουν τον προσεχή αντίπαλό τους και συνεχίζουν να προπονούνται σκληρά για τις επόμενες προκλήσεις και τις “μάχες” που θα ακολουθήσουν για την είσοδο στο final 4.
Θυμίζουμε, ότι στον αγώνα που προηγήθηκε τη Μ. Τρίτη, είχε καταφέρει να επικρατήσει στο κλειστό γυμναστήριο Ακράτας “Κωνσταντίνος Σπηλιωτόπουλος” με 3-0 σετ επί του Απόλλωνα Ξυλοκάστρου και αυτή η νίκη ουσιαστικά της έδωσε την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος.