Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Καλή για ένα ημίχρονο η Αιγείρα / Ακράτα

ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ Η ΘΥΕΛΛΑ Π. ΝΙΚΗΣΕ 4-1

Σπουδαία εμφάνιση και μεγάλη ομάδα η Θύελλα Πάτρας, δικαιολόγησε τον τίτλο την ακολουθεί ως φαβορί του ομίλου. Στο α΄ ημίχρονο η Αιγείρα / Ακράτα στην καλύτερη φάση που είχε στην αντίπαλη περιοχή, πέτυχε ένα σπάνιο γκολ στο 44΄ με τον Δήμα, από την πάσα του Σκούτα.

Η Θύελλα που είχε χάσει νωρίτερα πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Αγουρίδης και απέκρουσε ο Οικονομόπουλος, έκανε εκπληκτικό μπάσιμο στο β΄ ημίχρονο.

Ισοφάρισε 1-1 στο 46΄ με τον Λιμάτσι, στο επόμενο λεπτό (47΄) προηγήθηκε με τον Ντίνο 2-1 και αμέσως έκανε το 3-1 στο 49΄ με τον Γεωργαντόπουλο.

Η Πατρινή ομάδα έφτασε στο νικηφόρο 4-1 σκοράροντας στο 55΄ με τον Κουτσαντώνη.

Αιγείρα / Ακράτα: Οικονομόπουλος, Ταρνάρης (60΄ Μανέτας,) Γ.Παπαδόπουλος, Μαγγίνας (60΄ Ασπρούκος), Καραχάλιος, Κοπζάρου (80΄ Αν. Γιοβάς) Σανδραβέλης, Παπαγεωργίου (80΄ Βασιλόπουλος), Βιλανάκης, Δήμας (70΄ Ευφραιμόπουλος), Σκούτας