ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΡΩΓΗΣ ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ
Με απόφαση του 21ου συνεδρίου της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων Προσωπικού Λιμενικού Σώματος που πάρθηκε με συντριπτική πλειοψηφία 108 υπέρ ψήφων από τους 138 ψηφίσαντες, ο διοικητής του Λιμενικού Τμήματος Αιγίου, πρόεδρος της Ένωσης Προσωπικού Λ.Σ. Νοτιοδυτικής Ελλάδος Μιχάλης Κωστάκης, ορίστηκε εκπρόσωπος της ΠΟΕΠΛΣ στο διοικητικό συμβούλιο του Ταμείου Αρωγής Λιμενικού Σώματος.
Η συμμετοχή εκπροσώπου της ΠΟΕΠΛΣ αλλά και της ΠΕΑΛΣ στο Διοικητικό Συμβούλιο του Τ.Α.Λ.Σ. είχε προβλεφθεί ήδη από τον Νοέμβριο του 2017 με τον ν.4504/2017, ικανοποιώντας ένα διαρκές αίτημα των συνδικαλιστικών φορέων των Λιμενικών.
Διαβάστε περισσότερα:
ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΩΣΤΑΚΗΣ
Κατηγορίες Άρθρου
ΠΡΟΣΩΠΑ