ΒΟΛΕΪ: Α.Ο. Αιγιαλέων “4Χ4”, 3-0 σετ την Κομοτηνή!

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ ΣΤΑ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ

Την πιο εύκολη νίκη του στα πλέι άουτ πέτυχε το Σάββατο ο Α.Ο. Αιγιαλέων επικρατώντας με 3-0 της Κομοτηνής και παρέμεινε στην κορυφή του Γ΄ ομίλου μετά από 4 αγωνιστικές. Ειδικά στα δύο πρώτα σετ δεν συνάντησε την παραμικρή αντίσταση από την ακριτική ομάδα που μόνο στο τρίτο προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως αποτέλεσμα αφού οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 25-23 και πήραν την τέταρτη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια. Στα άλλα δύο ματς της αγωνιστικής, ο Πιερικός νίκησε στην Κατερίνη με 3-1 τον Πανερυθραϊκό και ανέβηκε στην δεύτερη θέση ενώ ο Άρης πέρασε με 0-3 σετ από τη Νέα Σμύρνης με τον Πανιώνιο να βρίσκεται πλέον με το ένα πόδι στην Α2.

Καθοριστική για τη συνέχεια θα είναι η επόμενη αγωνιστική, με τον ΑΟ Αιγιαλέων να ταξιδεύει στη Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει τον Άρη σε ένα δύσκολο παιχνίδι. Στο “στρατόπεδο” της Αιγιώτικης ομάδας επικρατεί πίστη για μία ακόμη νίκη που αν επιτευχθεί ουσιαστικά τελειώνει την υπόθεση παραμονή από την πέμπτη κιόλας αγωνιστική.

Τα σετ: 25-13, 25-18, 25-23.

ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Παναγιώτης Παπαδόπουλος): Δημησιάνος, Βασιλάκος, Βλαχοστάθης, Λουπ, Δασκαλόπουλος, Μαυραγάνης / Καραγιώργος (λ), Σύρος (λ), Παπασταθόπουλος, Νανόπουλος, Σαλαβασίδης, Χασάπης, Μούρτζης, Σωκράτους.

ΜΓΣΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Ηλίας Κρεούζης): Ναζαρένο, Ματέους, Σκαρλατίδης, Γκόνας, Δουκίδης, Ζαϊμης / Πάντσιος (λ), Πετρίδης (λ), Κυριακίδης, Άρμπυρος

Τα αποτελέσματα  Pre League Ανδρών – Δ’ Όμιλος – 4η αγωνιστική

Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2022

«Α. Βαρίκας» 18.00: ΓΣ Πανιώνιος – ΑΣ Άρης 0-3
Διαιτητές: Χρηστίδης, Βλάχος, Γραμματεία: Λυκούδη, Παρατηρητής: Τσιμπινός.

Αιγίου 18.00: ΑΟ Αιγιαλέων – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-0
Διαιτητές: Χανδρινός, Γκόλφης, Γραμματεία: Δανιά, Παρατηρητής: Πετούσης.

Τ9 Κατερίνης 18.00: ΣΦΚ Πιερικός – ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-1
Διαιτητές: Δανιηλίδου, Σταυριανίδης, Γραμματεία: Ντόβα, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.