ΒΟΛΕΪ: Τριπλασίασε τις νίκες ο Α.Ο. Αιγιαλέων και παρέμεινε στην κορυφή

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΙΓΙΟΥ ΤΟΥ ΗΦΑΙΣΤΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΜΕ 3-1 ΣΕΤ

Στο ένα από τα δύο παιχνίδια με τα οποία άνοιξε το Σάββατο η “αυλαία” της 3ης αγωνιστικής στην Pre League Ανδρών, Α.Ο. Αιγιαλέων νίκησε με 3-1 σετ τον Ήφαιστο Φλώρινας στο κλειστό του Αιγίου, έκανε το “τρία στα τρία” και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο δεύτερο ματς της ημέρας ο ΟΦΗ  πέρασε νικηφόρα με 0-3 από το κλειστό της Νέας Ερυθραίας δείχνοντας ότι θα είναι από τα φαβορί για άνοδο και άμεση επιστροφή στη Volley League.

Ήταν η 3η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την αιγιώτικη ομάδα και μάλιστα με το ίδιο σκορ, απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο που ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο συναρπαστικό δεύτερο σετ (25-27) πίστεψε στην ανατροπή. Όμως οι παίκτες του Παναγιώτη Παπαδόπουλου αντέδρασαν και με τη στήριξη 150 περίπου φιλάθλων πήραν τα άλλα δύο σετ και πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη που τους διατηρεί στην κορυφή.

Α.Ο. ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Παναγιώτης Παπαδόπουλος): Μαυραγάνης, Λιβαθηνός, Φερνάντες, Μούρτζης, Γκιμαράες, Βασιλάκος / Καραγεώργος (λ), Σύρος (λ), Πομώνης, Πατρινός, Χασάπης.

Α.Π.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Δημητριάδης, Καλλέργης, Γρηγοριάδης, Γαληρόπουλος, Γκόρτσανιουκ, Νακχάι / Αντωνιάδης (λ), Τσεμπερίδης (λ), Ντεφό, Χατζόπουλος, Ιωαννίδης, Χρυσάφης, Καρακασίδης, Σδραυκάκης.