ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΕΜΟΘΥΕΛΛΑ ΤΗΣ 3ης ΜΑΪΟΥ
Από τους ανταποκριτές ΕΛΓΑ έγινε γνωστό ότι όσοι παραγωγοί έχουν ζημιωθεί από ανεμοθύελλα στις 3 Μαΐου, σε σταφίδες και αμπέλια στις κοινότητες Μυρόβρυση, Τούμπα Γρηγόρη, Λάκκα, Μάγειρα, Άλσος, Δουκαναίικα, Γκρέκα, Κρίνη, Βερίνο, Δημητρόπουλο, Άγιο Κωνσταντίνο της Δ.Ε. Συμπολιτείας μπορούν να υποβάλλουν στον αντίστοιχο ανταποκριτή ΕΛΓΑ σχετική δήλωση ζημιάς, το αργότερο μέχρι την 20ή Μαΐου.
Καλούνται προσκομίσουν υποχρεωτικά δήλωση καλλιέργειας και 2 € για κάθε στρέμμα.
Κατηγορίες Άρθρου
ΤΟΠΙΚΑ