Στο Αίγιο θα βρεθεί την Πέμπτη 16 Μαΐου, ο υποψήφιος ευρωβουλευτή του ΠΑΣΟΚ και Καθηγητής του Πανεπιστημίου Πατρών, Παναγιώτης Δημόπουλος. Στο πλαίσιο της δράσης του, θα επισκεφθεί τις περιοχές για να συνομιλήσει με τους κατοίκους και να αφουγκραστεί τις ανάγκες τους.
Το έργο του κ. Δημόπουλου αφορά την περιβαλλοντική κινητοποίηση και ευαισθητοποίηση των πολιτών και της κοινωνίας. Μέσα από τις επισκέψεις, τις ομιλίες και τις δράσεις που διοργανώνει, επιδιώκει τη βελτίωση του περιβαλλοντικού γίγνεσθαι και τη δημιουργία νέων συνηθειών και τεχνικών που θα βελτιστοποιήσουν τις συνθήκες ζωής.
Κατηγορίες Άρθρου
ΠΟΛΙΤΙΚΗ