Εντυπωσίασαν στο 16ο Athens Challenge οι αθλητές του “Α.Σ. ΣΤΡΑΤΩΝ ΑΙΓΙΟΥ”

Για μία ακόμη χρονιά εντυπωσίασε η μεγάλη γιορτή του Kick Boxing στην Αθήνα! Το 16ο Athens Challenge Tournament πραγματοποιήθηκε στις 1-2-3 Φεβρουαρίου 2019, υπό την αιγίδα της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας (W.A.K.O.) και της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Kick Boxing (ΠΟΚ) με μεγάλη συμμετοχή αθλητών υψηλού επιπέδου. Ανάμεσά τους και αθλητές/τριες του “ΑΣ ΣΤΡΑΤΩΝ ΑΙΓΙΟΥ” που ανέβηκαν όλοι στο βάθρο! Η Γεωργία Καραφλού δεν είχε αντίπαλο στην κατηγορία της και με νοκ άουτ κατέκτησε την πρώτη θέση, την οποία έχασε από μια παρατήρηση στα τελευταία 15΄΄ του τελικού ο Χρήστος Μαργαρώνης! Ο οποίος είχε προκριθεί με θεαματικό νοκ άουτ στον ημιτελικό που είχε προηγηθεί και τελικά κατετάγη δεύτερος, όπως και ο Δημήτρης Καραπατής ενώ τρίτος ήταν ο Παναγιώτης Καπετσώνης. Το Athens Challenge είναι χωρίς καμία αμφισβήτηση η μεγαλύτερη διοργάνωση Kick Boxing που διεξάγεται στην Ελλάδα και μία από τις 5 κορυφαίες διοργανώσεις Kick Boxing σε όλη την Ευρώπη, βάση της επίσημης βαθμολογίας των πρωταθλημάτων της WA -KO, με περισσότερους από 1500 αθλητές κάθε χρόνο στα στυλ του Kick Boxing (Point Fighting, Light Contact , Kick Light, Low Kick, forms) and self-defense.