background img
banner
banner

ΜΠΑΣΚΕΤ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ: Πρεμιέρα στο Αίγιο με Παναχαϊκή για το πρωτάθλημα και ΑΣΕ Δούκα για το κύπελλο!

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥ Α΄ ΓΥΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΗΣ Α΄ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ

Μετράμε αντίστροφα για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ΄ Εθνικής μετά την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε χθες στα γραφεία της ΕΟΚ. Η κληρωτίδα είχε… κέφια και έβγαλε τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον Αστέρα Τέμενης και την Παναχαϊκή που θα διεξαχθεί στις 22 Οκτωβρίου στο κλειστό γυμναστήριο Αιγίου. Είναι το πρώτο από τα τέσσερα τοπικά ντέρμπι με ομάδες της ΕΣΚΑ-Η που θα δώσει ο Αστέρας στον πρώτο γύρο. Θα ακολουθήσουν, Αστέρας Τέμενης – Αχαγιά 82 (5η αγωνιστική), Προμηθέας 2014 – Αστέρας Τέμενης (6η αγωνιστική) και Αστέρας Τέμενης – Ένωση Γλαύκου/Έσπερου (11η αγωνιστική).

Χθες έγινε και η κλήρωση της Α΄ φάσης του κυπέλλου Ελλάδας και η ομάδα της Τέμενης κληρώθηκε πάλι εντός έδρας με αντίπαλο τον ΑΣΕ Δούκα (Γ΄ Εθνικής). Η πρώτη φάση ξεκινάει με τις ομάδες Β΄ και Γ΄ Εθνικής (χωριστά μεταξύ τους) και στη συνέχεια θα μπουν οι ομάδες της ΕLITE LEAGUE. Aν ο Αστέρας ξεπεράσει το εμπόδιο του Δούκα, στον δεύτερο γύρο θα παίξει με τον νικητή της αναμέτρησης Γ.Σ. Γαργαλιάνων – ΑΣ Πέρα.

Το πρόγραμμα του Α΄ γύρου (στον β΄ γύρο τα παιχνίδια θα διεξαχθούν αντίστροφα)

1η Αγωνιστική – 22/10/23
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π. – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ – ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014

2η Αγωνιστική – 29/10/23
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ
ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π.
ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ

3η Αγωνιστική – 05/11/23
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ – ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π. – ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

4η Αγωνιστική – 12/11/23
ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π.
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ
ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

5η Αγωνιστική – 19/11/23
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π. – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ – ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ

6η Αγωνιστική – 26/11/23
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ
ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π.
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ – ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ

7η Αγωνιστική – 03/12/23
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π. – ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

8η Αγωνιστική – 10/12/23
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π.
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ

9η Αγωνιστική – 17/12/23
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π. – ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ
ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ
ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014

10η Αγωνιστική – 07/01/24
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π. – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ – ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ
ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ – ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

11η Αγωνιστική – 14/01/24
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΥ Π.
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ
ΙΟΝΙΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν. ΚΙΟΥ
ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ – ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΕ ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ

Η κλήρωση του κυπέλλου Α’ Φάση
1η αγωνιστική
Γ’ Εθνική – Νότος
1. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΚΑΠ
2. Ελευσίνα – Πεύκη
3. Γλαύκος Έσπερος – Ελευθερία Μοσχάτου
4. Ερμής Αργ. – Χολαργός
5. Αστέρας Τέμενης – Δούκας
6. Κρόνος – Ηράκλειο ΟΑΑ
7. Ηλιούπολη – Άγιοι Ανάργυροι
8. ΓΣ Γαργαλιάνων – Πέρα


Διαβάστε περισσότερα:
· · ·
Κατηγορίες Άρθρου
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ

Your email address will not be published. Required fields are marked *