Την πρωτοχρονιάτικη πίτα της έκοψε η “παρέα της Τρίτης” (την έκοψαν Τετάρτη όμως), με 20 άτομα να δίνουν το παρών στην ταβέρνα του Γιάννη Πετρόπουλου στη Σέλισσα. Η παρέα ξεκίνησε με 6 μέλη το 2016 και έκτοτε αυξήθηκε για να συμπεριλάβει και άλλους φίλους και έγινε ραντεβού για καλό φαγητό και κουβέντα.
Πρώτος τη τάξη ο Νίκος Παπαδόπουλος, πρόεδρος του Συλλόγου Αλυκής που είχε την ιδέα και φροντίζει για το μενού, τους συμμετέχοντες και το μέρος που θα γίνει το φαγοπότι που την περασμένη Τετάρτη περιελάμβανε αγριογούρουνο. Για την ιστορία το φλουρί το κέρδισε ο Θανάσης Τραγότσαλος ενώ κανένας υποψήφιος δήμαρχος δεν παραβρέθηκε αφού η παρέα είναι πολυκομματική.
Διαβάστε περισσότερα:
ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 2023 · ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ · ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ
Κατηγορίες Άρθρου
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ