background img
banner
banner

ΜΠΑΣΚΕΤ – NATIONAL LEAGUE 2: Δεύτερη φετινή έξοδος στα Γιάννενα για τον Αστέρα Τέμενης

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΤΟΝ IBC ΓΙΑ ΤΗΝ 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο Αστέρας Τέμενης ολοκληρώνει σήμερα την προετοιμασία του για το δύσκολο παιχνίδι της Κυριακής (10/12), στα Ιωάννινα με τον IBC (Ιωάννινα ΣΚ), στη δεύτερη έξοδό του στην πρωτεύουσα της Ηπείρου μέσα σε διάστημα λίγων εβδομάδων.

Στην πρώτη είχε περάσει νικηφόρα κόντρα στον ουραγό και χωρίς νίκη ακόμη ΑΓΣ Ιωαννίνων αλλά ο μεθαυριανός αντίπαλος είναι σαφώς δυσκολότερος.

Ο IBC μετά τις 7 πρώτες αγωνιστικές “μετράει” 2 νίκες και 5 ήττες και την προηγούμενη αγωνιστική έχασε με 81-62 στην Πάτρα από την ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου.

Στην έδρα του όμως είναι ιδιαίτερα δυνατός και μάλιστα τη μία από τις δύο νίκες του την πέτυχε απέναντι στην πρωτοπόρο Αχαγιά ΄92 με 74-64. Πρώτος σκόρερ της ομάδας είναι ο 28χρονος σέντερ Δημήτρης Μάντζιος (2.02) με 128 πόντους (μ.ο. 18,1).

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 17:00, στο νέο κλειστό γυμναστήριο Ιωαννίνων και θα το διευθύνουν οι Πράττος, Μπουγλός Π. και Πάνος.

Το ρόστερ του IBC:
4 Ζώτος Δημήτρης 2003 1.94
5 Βελώνης Δημήτρης 2005 1.95
6 Ιωαννίδης Λευτέρης 1995 1.82
7 Κουλουμπής Ανδρέας 1988 1.90
8 Στύλος Χρήστος 1994 1.88
9 Πολύζος Χρήστος 2004 1.85
10 Radivojevic Milan 1989 1.91
11 Μάντζιος Δημήτρης 1995 2.02
12 Χίντζιος Θωμάς 1997 1.97
13 Γκουντουβάς Λεωνίδας 2000 1.95
14 Δάσκαλος Απόστολος 1983 1.97
15 Μπαρτζώκας Σπύρος 1976 2.05
16 Πετσίτης Παντελής 2004 2.01
17 Τσίρμπας-Αναγνώστου Θοδωρής 2001 1.90 18 Κουράνος Κώστας 2005 1.90
19 Μαρτζούκος Δημήτρης 2004 1.87
Προπονητής: Παπαδόπουλος Γιάννης

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής

Κυριακή 10/12

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αστέρας Τεμένης Πράττος-Μπουγλός Π.-Πάνος (Τζαμάκου)
Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης Κίου-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Χρόνης-Μπερέτσος-Μούστρης (Γαλάνης)
Γαργαλιάνων 17.00 Γαργαλιάνοι-Παναχαϊκή Γαραντζιώτης-Ψύχας-Γερός (Ηλιόπουλος)
Νέο Τ9 Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Λιαρομμάτης-Αποστολόπουλος-Θεοδοσόπουλος (Μπαλαμπάνης)
Promitheas Park 17.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-Ιόνιος ΑΣ Σπυρλιδάκης-Καραπαπάς-Ρώτας (Σπυρόπουλος)
Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-ΚΑΕ Παραμυθιάς Σάλτας-Βαλουξής-Δόβας (Κοκορδάτος)


Διαβάστε περισσότερα:
· ·
Κατηγορίες Άρθρου
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ

Your email address will not be published. Required fields are marked *