ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟΠΡΟΟΔΔΕΥΤΙΚΟ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ
Ο Φιλοπροοδευτικός Όμιλος Σελιανιτίκων διοργανώνει τη 10η ανοιχτή Πρωτομαγιάτικη Γιορτή την παραμονή της πρωτομαγιάς Δευτέρα 30 Απριλίου, στις 8.30μ.μ., στο προαύλιο της εκκλησίας του Αγίου Βασιλείου στα Σελιανίτικα ΄΄για να υποδεχτούμε μαζί το μήνα των λουλουδιών με κέφι, χορό και μουσική΄΄, όπως χαρακτηριστικά τονίζεται εκ μέρους του Συλλόγου.
Θα χορέψουν παραδοσιακά χορευτικά τμήματα του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Σελιανιτίκων και θα ακολουθήσει γλέντι και φαγητό. Θα γίνει διαγωνισμός πρωτομαγιάτικου στεφανιού και πίτας. Πληροφορίες:2691073219 /6976258113.
Διαβάστε περισσότερα:
ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ · ΦΙΛΟΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ
Κατηγορίες Άρθρου
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ