Ανταγωνιστική αλλά άτυχη η ΑΕ Αιγείρας Ακράτας

1-4 ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Ήταν ανταγωνιστική η Αιγείρα / Ακράτα στο α΄ ημίχρονο, μέχρι που δέχτηκε το γκολ του γηπεδούχου Κεραυνού από τον Πανόπουλο στο 37΄ 1-0.

Ο Αργυρόπουλος στο 54΄ είδε μακριά από την εστία του τον Βίλλιο και με μακρινή «λόμπα» πριν την μεσαία γραμμή πέτυχε ένα τρομερό γκολ και διπλασίασε τα τέρματα του Κεραυνού 2-0.

Η ομάδα του Λεωνίδα Κατσαρέλια είχε την ατυχία να ξεκινήσει το β΄ μέρος με δυο αναγκαστικές αλλαγές, αφού τραυματίστηκαν οι Γκοτσόπουλος και Αλέφαντος.

Στο 66΄ στο πέναλτι που είχε κερδίσει ο Καραχανίδης από τον Σακελλαρόπουλο, ευστόχησε για το 3-0 ο Γραμματικόπουλος.

Ο Παύλος Μητρόπουλος με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ μείωσε σε 1-3 στο 78΄, για να ακολουθήσει στο τελευταίο λεπτό του αγώνα το 4-1 με γκολ του Κόκκινου.

Αιγείρα / Ακράτα (Λ. Κατσαρέλιας) : Βίλλιος, Ταρνάρης, Οικονόμου, Καραχάλιος, Μητρόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Γκοτσόπουλος (λ.τ. 46’ Βαφειάδης), Καλούδης, Τσάτο (62’ Σακελλαρόπουλος), Καλέλλης, Αλέφαντος (λ.τ. 46’ Μπούρδος (85’ Λουράκης)