ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: «Λευκή» ισοπαλία για «Λύκαινες» και Σπάρτη στο γήπεδο Πλαστήρα

Στο 0-0 έμεινε η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα των Λύκων Αιγιάλειας στο Γήπεδο Πλαστήρα με τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Σπάρτης, αποτέλεσμα που δεν μπορεί να χαρακτηριστεί αρνητικό, αφού οι φιλοξενούμενες μετρούσαν μόνο νίκες στον 5ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής. Μάλιστα οι “Λύκαινες” αδικούνται από το ισόπαλο αποτέλεσμα το οποίο τους αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση.

Με τον αέρα υπέρ τους στο πρώτο ημίχρονο έκλεισαν την αντίπαλο στο μισό γήπεδο χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε σοβαρές φάσεις και γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, με τον αέρα υπέρ της η Σπάρτη πίεσε για το γκολ, αλλά οι δύο μεγάλες ευκαιρίες ήταν για τις “Λύκαινες” που χάθηκαν, πριν η Βάσω Λιακοπούλου κάνει μεγάλη απόκρουση στην τελευταία ευκαιρία του ματς κρατώντας το “μηδέν”.

Ήταν η τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου που βρίσκει την ομάδα της Αιγιάλειας ισόβαθμη στην 3η θέση του ομίλου με τον Αγ Γεώργιο Κορίνθου, 6 βαθμούς μακριά από την κορυφή.