ΒΟΛΕΪ: Στη Volley League ο ΟΦΗ, παρέμεινε στην Pre League ο Πανερυθραϊκός

Ο ΟΦΗ μετά από ένα ματς θρίλερ επικράτησε με 3-1 σετ του Πανιωνίου και με συνολικό σκορ 2-1 νίκες πήρε το εισιτήριο της ανόδου στη Volley League ανδρών ακολουθώντας στη μεγάλη κατηγορία τον Φλοίσβο Παλαιού Φαλήρου.

Η ομάδα της Κρήτης επιστρέφει στη μεγάλη κατηγορία, ένα χρόνο μετά τον υποβιβασμό της με την επιτυχία να πανηγυρίζεται έξαλλα από αθλητές και κόσμο που γέμισαν ασφυκτικά το γήπεδο (ανάμεσα τους όπως και στον πρώτο αγώνα της σειράς ήταν και οπαδοί του Πανιωνίου). Όσο αφορά στα πλέι άουτ, ο Πανερυθραϊκός νίκησε 3-0 σετ στην Αλεξανδρούπολη τον Εθνικό, έκανε το 2-1 και παρέμεινε στην Pre League ενώ η ακριτική ομάδα υποβιβάστηκε στην Α2 Εθνική.

Τα σετ: 3-1 (30-28, 26-24, 26-28, 25-20)

Ο.Φ.Η. (Νίκος Αντωνιάδης): Ρουμελιωτάκης, Μάκινεν, Μιχαήλοβιτς, Καφαντάρης, Καγιαλής, Ρουσόπουλος / Μιχελάκης (λ), Δαρίδης (λ), Μπαρντακτζιάν, Κόκκινος.

Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αργύρης Ψάρρας): Γκένοφ, Ζέλερ, Μαρσέλλος, Δανιήλ, Δρογκάρης, Παλέντζας / Πλεμμένος (λ), Χατζηνικολάου, Κωνσταντινίδης.