Εύκολα ο Ήφαιστος/Αχιλλέας τα Αραχωβίτικα (67-48) | ΦΩΤΟ

Ο Ήφαιστος/Αχιλλέας δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στα Αραχωβίτικα και με 67-48 πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής. Οι φιλοξενούμενοι ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (20-17) αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ξέφυγαν και έκλεισαν το ημίχρονο στο +18(43-25). Στο 30΄ η διαφορά έφτασε στους 21 πόντους (55-34) και παρά την αντίδραση των Αραχωβιτίκων (μείωσαν στους 13) οι παίκτες του Γιάννη Γιούπη ανέβασαν και πάλι την απόδοσή τους για να φτάσουμε στο τελικό 67-48.

Τσεκλένης και Δούβος ήταν οι καλύτεροι από τον Ήφαιστο/Αχιλλέα ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο νεαρός Βαγγέλης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κωνσταντινίδου – Ελ Ανύ – Κωστής. ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-17, 43-25, 55-34, 67-48.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Γιούπης): Καρατζάς, Μιχαλόπουλος 2, Βεργανελάκης 5, Κωνσταντόπουλος 5(1), Παπαδόπουλος 4, Μπιτσάκος 4, Δούβος 12(1), Βαγενάς 3(1), Κάντας 1, Τσεκλένης 17, Ντούρος 6, Οικονομόπουλος 8.

ΑΣ ΑΡΑΧΩΒΙΤΙΚΩΝ (Τουβάκης): Μανιαδής 5(1), Φρέγκου 6, Δ. Μπαράκος 2, Δέμης, Στεργίου, Βαγγέλης 16, Κούμενος 4(1), Καραδημητρόπουλος, Γ. Μπαράκος, Ανδρούτσος, Σίψας 8, Τσενεμπής 7(1).