Α2 ΕΣΚΑ-Η: Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Ακράτα

ΕΧΑΣΕ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΕ 62-59 ΑΠΟ ΤΗ ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΧΑΜΗΛΑ

Η Ακράτα αγνοεί τη νίκη από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑ-Η όταν πέρασε με “διπλό” από το κλειστό της Αλεξιώτισσας κόντρα στον Προφήτη Ηλία. Έκτοτε μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες με τελευταία αυτή από τη Νίκη Προαστίου στην Πάτρα με 62-59 στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής.

Όπως μαρτυρά και το τελικό σκορ το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος με την ομάδα του Νίκου Ζίζηλα να είναι ανταγωνιστική και να το χάνει στις λεπτομέρειες.

Στο ημίχρονο η Ακράτα προηγήθηκε 34-32, όμως η Νίκη Προαστίου αντέδρασε στην επανάληψη φθάνοντας σε μια σπουδαία νίκη με 62-59. Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα της ανατολικής Αιγιάλειας είναι την ερχόμενη Τετάρτη 8 Νοεμβρίου στο κλειστό γυμναστήριο Ακράτας “Κωνσταντίνος Σπηλιωτόπουλος” όπου θα υποδεχθεί τον πρωτοπόρο Τρίτωνα στις 8μμ.