Α1 ΕΣΚΑ-Η: Δεν… πρόλαβε για την ολική ανατροπή ο Αστέρας Τέμενης (58-57)

Για 30 λεπτά ο Αστέρας Τέμενης έκανε το χειρότερο φετινό του παιχνίδι στο κλειστό της Ταραμπούρας κόντρα στην Ολυμπιάδα και στη λήξη της τρίτης περιόδου βρέθηκε 15 πόντους πίσω στο σκορ (50-35). Τρομερή αστοχία στα περιφερειακά σουτ και στις βολές και πολλά λάθη έδωσαν το δικαίωμα στους γηπεδούχους να ξεφύγουν στο σκορ δείχνοντας ότι θα φτάσουν εύκολα στη νίκη.

Όμως, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Άρη Ξενούλη… ξύπνησαν. Με ένα εντυπωσιακό 22-8 “ροκάνισαν” τη διαφορά, όμως δεν πρόλαβαν να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή και μοιραία ο Αστέρας γνώρισε την δεύτερη φετινή του ήττα αφήνοντας μόνο στην κορυφή τον “συμπολίτη” Κεραυνό. Μεγάλο ματς έκανε ο Θεοδωρόπουλος ενώ πολύ καλός ήταν και ο Σταθακόπουλος από τους φιλοξενούμενους. Κορυφαίοι των νικητών ήταν οι Γιαλελής και Γιωτόπουλος.

Τα 10λεπτα: 15-15, 16-09, 19-11, 08-22.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Βουρνάς): Ντούλες 6, Λεβεντόπουλος 6, Γιωτόπουλος 12, Αργυρόπουλος 9 (1), Εμ. Γιαλελής 17 (2), Γιαννακόπουλος 2, Τσεκλένης 6, Αντζουλάτος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΕΜΕΝΗΣ (Ξενούλης): Σταθακόπουλος 11, Ράπτης 6, Βλάχος 2, Κωστακόπουλος 5, Καρακάσης 2, Οικονομίδης 5 (1), Θεοδωρόπουλος 20 (2), Δούβος 4 (1), Γκούτης 2.