Φιλική ήττα του Παναιγιάλειου 1-3 στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο

Καλύτερος στα πρώτα λεπτά του φιλικού αγώνα ο γηπεδούχος Πανιώνιος, σημείωσε δυο γκολ με τους Γεμιστό 4΄  και Ιγνατίδη 11΄, αιφνιδίασε τον Παναιγιάλειο που επηρεάστηκε αρνητικά και .

έβγαλε αντίδραση μετά το ημίωρο. Μείωσε 1-2 με τον Ηλία Γκίκα στο 33΄, είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας, αφήνοντας θετικά συμπεράσματα παρά την ήττα που διαμορφώθηκε σε 1-3 από τον Γλυνό στο 63΄.

Ανάμεσα στους θεατές στο γήπεδο του Πανιώνιου και ο τεράστιος Αστέριος Μπέλας, ο οποίος όπως μεταβίβασε και στο φίλο του Πάνο Σιαφλά, ότι παρά την ήττα του έκανε πολύ καλή και θετική εντύπωση η Αιγιώτικη ομάδα.

Πανιώνιος: Σκαφίδας, Χοτζάλι, Καλύβας, Ζούλιας, Διονέλλης, Στούπης, Μπρέγκου, Γροντής, Μπουρλάκης, Γεμιστός, Ιγνατίδης.

Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ξυγκόρος, Τσιμιδόπουλος, Παυλάκης, Πότσι, Γλυνός, Κουφουδάκης, Τσιμπόκας.

Παναιγιάλειος: Ι. Παπαδόπουλος, Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος, Μωραΐτης, Σακελλαρόπουλος, Μαυρόπουλος, Λουκάς, Κοτσόκολος, Σκούτας, Γκίκα, Μακρής.

Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Χάμος, Τ. Παπαδόπουλος, Πατρώνης, Λιάτος, Βιλανάκης, Τσεκούρας, Ξυνός, Οικονόμου, Μαχαίρας, Βασίλτσης, Θεοφανόπουλος, Πλατυκώστας, Ταξιαρχόπουλος.