Α.Ο. Αιγιαλέων: “Πικρή” ήττα με 3-1 σετ στη Θεσσαλονίκη από τον Άρη

Η ΑΙΓΙΩΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΕΤ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ 20-23

Ο Α.Ο. Αιγιαλέων υπέστη “τσάμπα” ήττα στο κλειστό της Μίκρας από τον γηπεδούχο Άρη Θεσσαλονίκης με 3-1 σετ χάνοντας μεγάλη να κάνει το 1-2  στα σετ που πιθανότατα θα τον οδηγούσε για μια μεγάλη νίκη,η οποία θα του έδινε προβάδισμα στη “μάχη” της 5ης θέσης που οδηγεί στα πλει οφ.

Η ομάδα του Αιγίου με τα σετ στο 1-1 προηγήθηκε στο τρίτο με 23-20 αλλά τελικά… κατάφερε να το χάσει με 26-24 δίνοντας παράλληλα και ψυχολογικό προβάδισμα στον Άρη που πήρε “τα πάνω” του από τη μεγάλη ανατροπή.

Παρόλα αυτά πάλεψε στο τέταρτο και θα μπορούσε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να οδηγήσει το ματς στο ται μπρέικ. Τα λάθη όμως στο τέλος στοίχισαν και σε αυτό το σετ που βρήκε νικητή τον Άρη με 25-22 “καθαρίζοντας” έτσι την υπόθεση νίκη.

Για τον ΑΟ Αιγιαλέων δεν χάθηκε τίποτα καθώς υπάρχουν παιχνίδια που μπορεί να κερδίσει και να συνεχίσει να ελπίζει. Το ένα είναι στη Φλώρινα με τον Ήφαιστο την επόμενη αγωνιστική, ενώ έχει στο Αίγιο Πανιώνιο, Ηρακλή αλλά και ένα ακόμη βατό εκτός έδρας με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Τα σετ: 19-25, 25-19, 26-24, 25-22

Διαιτητές: Αβραμίδης, Μούζουλας, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Άκης Χατζηαντωνίου): Σωτηρίου, Δέρβας, Μπαρδούκας, Σαρικεΐσογλου, Μπίσετ, Βλαχόπουλος / Γκρουμούσας (λ), Παχιαδάκης (λ), Μιχαήλ, Ρεμπούτζιας.

Α.Ο. ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Παναγιώτης Παπαδόπουλος): Σοάρες, Λιβαθηνός, Μαυραγάνης, Μούρτζης, Γκιμαράες, Βασιλάκος / Σύρος (λ), Καραγεώργος (λ), Γεωργάτος, Πατρινός.

Η ατζέντα της 11ης αγωνιστικής

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Γ.Σ. Πανιώνιος – Ο.Φ.Η. 2-3 (27-25, 25-23, 23-25, 17-25, 12-15) Διαιτητές: Μυλωνάκης, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.

Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αργύρης Ψάρρας): Ζέλερ, Κωνσταντινίδης, Παλέντζας, Γκένοφ, Μαρσέλλος, Δημητριάδης / Πλεμμένος (λ), Γκρίλλα (λ), Χατζηνικολάου, Λέλος, Βλαβιανός.

Ο.Φ.Η. (Νίκος Αντωνιάδης): Ρουμελιωτάκης, Καρατζάς, Μιχαήλοβιτς, Μάκινεν, Καγιαλής, Ρουσόπουλος / Μιχελάκης (λ), Κόκκινος, Μπαρντακτζιάν.

Α.Σ. Πανερυθραϊκός – Μ.Γ.Σ. Εθνικός 3-1 (25-19, 19-25, 25-12, 25-01) Διαιτητές: Προκοπίου, Τσίτσικας, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

Α.Σ. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Γιώργος Ουτζής): Παπαδόπουλος, Μπάος, Μάρκου, Ρεστέμης, Δορδοκίδης, Δημητούλης / Αχιλλεόπουλος (λ), Δοροβότας (λ), Καβαρινός.

Μ.Γ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ (Γιώργος Ανδραβίζος): Μπουφίδης, Καβαρατζής, Παπάζογλου Μ., Κυριακίδης, Κεσκίνης, Δημητριάδης / Γκοτσίδης (λ), Παπάζογλου Ι. Γεωργουλάκης.

Α.Π.Σ. Ήφαιστος – Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής 1-3 (22-25, 29-27, 22-25, 23-25) Διαιτητές: Δανιηλίδου, Δρανίτσας, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

Α.Π.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Καλλέργης, Χατζόπουλος, Νακάι, Γκόρτσανιουκ, Νγκαμπούρου, Γεωργιάδης / Αντωνιάδης (λ), Ιωαννίδης, Χρυσάφης, Σδραυκάκης.

Ν.Γ.Σ.Θ. ΗΡΑΚΛΗΣ (Παναγιώτης Τσότρας): Ηλίας, Εφραιμίδης Ν., Χήρας, Ρούσος, Σδραυκάκης, Σταθέλος / Πετρίδης (λ), Τσιράκης (λ), Σταυρόπουλος.