Με υπογραφή Γκάτση (3 γκολ) ο Παναιγιάλειος 4-0 τον Ηρακλή | ΦΩΤΟ

Την ανούσια υπεροχή που είχε ο Παναιγιάλειος στο α΄ ημίχρονο, την …γλύκανε στο 43΄ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Μπούνας, παράβαση που κέρδισε ο Βλάχος από τον Μεμάγκα.

Ο Βαγγέλης Γκάτσης εμφανίστηκε σαν …Μεσσίας στο β΄ ημίχρονο, πάτησε αγωνιστικό χώρο σε επίσημο παιχνίδι ύστερα από 36 μέρες, πέτυχε 3 γκολ, έγινε ο …εφιάλτης στην άμυνα του Ηρακλή Π., που γλίτωσε τα χειρότερα από τις καλές επεμβάσεις του τερματοφύλακα Μυλωνόπουλου.

Δίκαια έγινε το πρόσωπο του αγώνα, σκοράροντας 3 γκολ μέσα σε 16 λεπτά (57΄ 64΄ 73΄), αναπτερώνοντας για τα καλά το ηθικό των συμπαικτών του, σιγουρεύοντας και ανεβάζοντας το σκορ στο 4-0.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Ν. Δεργούτης): Μυλωνόπουλος, Σουλιώτης, Μεμάγκα, Λιακόπουλος, Ντεντόπουλος, Μαργώνης, Ανδρεόπουλος, Μαντάς (74′ Περδίκης), Χ. Νιάχος, Σοφούλης (68′ Τασιόπουλος), Λάβδας.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Μ. Λελούδας – Αλ. Σπυρόπουλος): Αθανασόπουλος, Βλάχος, Νικολόπουλος (67′ Καφεντζής), Σπανογιάννης, Παπαδόπουλος, Μπακατσέλος, Μπούνας, Κουραχάνης (74′ Αποστολής), Σκούτας (46′ Γκάτσης), Χριστόπουλος, Λιάτος (62′ Οικονόμου).