Β΄ ΕΣΚΑ-Η: Έχασαν και οι τρεις ομάδες της Αιγιάλειας – Στην παράταση η ΕΦΑ

Η ΕΦΑ Αιγίου γνώρισε μία ακόμη ήττα στην παράταση (μετά από εκείνη με τον πρωτοπόρο Κρόνο στο Αίγιο), αυτή τη φορά στην Πάτρα από τον Φοίνικα Αγυιάς για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ ΕΣΚΑ-Η. Το παιχνίδι οδήγησε στην παράταση με τρίποντο ο Σπήλιος Τριανταφυλλόπουλος για την ΕΦΑ ισοφαρίζοντας 52-52 αλλά στο έξτρα πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και επικράτησαν με 64-54 αφού η ομάδα του Αιγίου σε αυτό το διάστημα πέτυχε μόλις δύο πόντους. Παρά την ήττα πάντως παρέμεινε στη δεύτερη θέση πέντε αγωνιστικές πριν ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος του πρωταθλήματος.

Ήττα στις λεπτομέρειες υπέστη και η Φιλαθλητική Λέσχη με 59-61 από τον Πατρέα στο κλειστό γυμναστήριο Αιγίου, ενώ ο Ήφαιστος/Αχιλλέας γνώρισε την 13η ήττα του αυτή τη φορά εντός έδρας από το Σοπωτό με 44-72. Ο πρωτοπόρος Κρόνος πέρασε άνετα από τα Καλάβρυτα (45-68) και στο τελευταίο ματς της ημέρας ο Γαλαξίας Δεμενίκων έκανε τη μίνι – έκπληξη με “διπλό” στην ΑΕ Προαστίου.