Έχασε μεγάλη ευκαιρία ο Κεραυνός Αιγίου (74-76) | ΦΩΤΟ

“Πικρή” αλλά και άδικη ήττα υπέστη στο κλειστό τού Αιγίου ο Κεραυνός από τον Α.Σ. Πέρα με 74-76 και πλέον οι ελπίδες για παραμονή “ψαλιδίστηκαν” σημαντικά. Το παιχνίδι ήταν δραματικό σε εξέλιξη και κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα με τον Αγγελόπουλο να μην βρίσκει στόχο στο τελευταίο σουτ τριών πόντων που επιχείρησε ακριβώς με τη λήξη. Νωρίτερα, την ίδια κατάληξη είχαν άλλα δύο σουτ έξω από τα 6,75 από τον αρχηγό του Κεραυνού, που έτσι έχασε την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Ο Αγγελόπουλος έκανε μεγάλο ματς με 29 πόντους και 8 ασίστ ενώ στο β΄ημίχρονο πολύ καλοί ήταν και οι Κουκουλομμάτης, Μπεκρής. Ο Κεραυνός είχε δικαιολογημένα παράπονα από τη διαιτησία, που σε αρκετές περιπτώσεις αδίκησε την ομάδα του Αιγίου και σίγουρα έπαιξε ρόλο στη διαμόρφωση του αποτελέσματος, από τη στιγμή που ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.

Δεκάλεπτα: 18-14, 38-40, 61-58, 74-76.

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Δημόπουλος, Κουκουλομάτης 13 (2), Ράπτης 2, Κάντας 2, Μπιτσάκος 2, Μπεκρής 13 (1), Μούκας 5, Αγγελόπουλος 29 (4), Λυμπερέας 6, Τζελέπης 2, Οικονομίδης.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 4, Θεολογίτης 14 (3), Τσιρόπουλος 5 (1), Τσολάκης 16 (2), Χολέβας 11 (3), Πατσατζόπουλος 2, Πιτούλης 15 (1), Σωτηράκης 4, Μυλωνάκης, Ντιφαντής 3.