Στην προημιτελική φάση οι μελανόλευκοι

ΜΕΤΟΧΙ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ 1-4

Από το α΄ ημίχρονο είχε … να χαμογελάσει στην πρόκριση ο Παναιγιάλειος. Με ιδιαίτερα ψυχρές καιρικές συνθήκες οι μελανόλευκοι βρέθηκαν να χάνουν στο Μετόχι από την τοπική ομάδα 1-0, με το γκολ του Κοντοσώρου από το 2ο λεπτό που με την εύνοια του αέρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βίλλιου.

Σειρά στα γκολ πήρε ο Παναιγιάλειος, ισοφαρίζοντας 1-1 με τον Φουφούνη, για να πάρει στη συνέχεια προβάδισμα στο σκορ με τα γκολ των Σεμπάστιαν Αφούσσι, Βλαχόπουλου και Καρακούτη.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 4-1 υπέρ των μελανόλευκων, που δεν έδειξαν ιδιαίτερη προσπάθεια να το διευρύνουν στο β΄ ημίχρονο, έχοντας κατά νου και το γειτονικό ντέρμπι με την Παναχαϊκή που ακολουθεί την Κυριακή.

Παναιγιάλειος: Βίλλιος, Κουρτελέσης, Χατζηαντωνίου, Καστάν, Σεμπ. Αφούσσι, Αλ. Αφούσσι, Φουφούνης, Ψωμαράς, Καρακούτης, Λιάτος, Βλαχόπουλος.

Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν: Μακρίδης, Παπαδόπουλος, Ιωαννίδης, Σκούτας, Γκασίδης.