Έφυγε μακριά από τη ζώνη κινδύνου η Αιγείρα / Ακράτα 2-1 τον Ψαθόπυργο

Με πολύ καλή απόδοση στο α΄ ημίχρονο η Αιγείρα / Ακράτα δημιούργησε μια διαφορά δυο τερμάτων. Ο Καλούδης στο 7΄ το 1-0 από πάσα του Κυρίκου και η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε με ένα ακόμα γκολ που πέτυχε ο Σακελλαρόπουλος στο 35΄.

Στο β΄ ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Παλαιολογόπουλου έριξε το βάρος στην διαχείριση του αγώνα καθώς και την αξιοποίηση των αντεπιθέσεων, αφού λογικά ο Ψαθόπυργος έπαιζε το τελευταίο του χαρτί. Ο Κυρίκος ήταν ο μοιραίος των γηπεδούχων στην κόντρα, πριν και μετά τη μείωση του σκορ 1-2 από τον Αθανασόπουλο.

Η λήξη του αγώνα βρήκε νικήτρια την ομάδα της ανατολικής Αιγιάλειας, που μεγάλωσε την διαφορά της από τον Ψαθόπυργο στους 6 βαθμούς, ενώ υπερτερεί και στο γκολ αβερέιτζ των μεταξύ τους αγώνων.

Αιγείρα / Ακράτα: Ντόι, Ταρνάρης, Σταυρόπουλος, Μαγγίνας, Καραχάλιος, Αλέφαντος (80΄ Αγγ. Μητρόπουλος), Κυρίκος, Καλέλλης, Π. Μητρόπουλος, Καλούδης, Σακελλαρόπουλος (65΄ Κλουκίνας).