Α2 ΕΣΚΑ-Η: Έχασε νέο έδαφος η Ακράτα για τα πλει οφ ανόδου

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΜΕ 74-62 ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ

Δύο νίκες μακριά από την 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α2 ΕΣΚΑ-Η βρέθηκε η Ακράτα μετά τη νέα ήττα της, αυτή τη φορά στο κλειστό της Αλεξιώτισσας από το Σκαγιοπούλειο με 74-62 για την 20η αγωνιστική. Έξι αγωνιστικές πριν ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος του πρωταθλήματος η ομάδα της ανατολικής Αιγιάλειας ψάχνει πλέον μία μεγάλη υπέρβαση για να μπει στα πλέι οφ ανόδου.

Η Ακράτα ξεκίνησε πολύ καλά το ματς προηγούμενη 17-21 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά «κόλλησε» επιθετικά στο δεύτερο και πήγε στο ημίχρονο με -5 (36-31). Ακόμη χειρότερο ήταν το τελευταίο δεκάλεπτο στο οποίο πέτυχε μόλις 7 πόντους και μοιραία οδηγήθηκε στην ήττα.

Πετρόπουλος, Σωτηρόπουλος και Τάρναρης ήταν οι πρώτοι σκόρερ της Ακράτας ενώ από τους γηπεδούχους, που τώρα ελπίζουν περισσότερο για την 5η θέση, ξεχώρισαν οι Ζήσης, Φλωράτος και Κάλλης.